Vähemuses FC Kuressaare langes Kalevi vastu võideldes

Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul toimunud viienda vooru kohtumises kaotas FC Kuressaare 0:3 JK Tallinna Kalevi meeskonnale, seejuures juba 2. minutil teenis Elari Valmas keskväljal vastasele sissesõitmise eest punase kaardi.

„ Mäng kestis täpselt kaks minutit,“ oli peatreener Pelle Pohlaku esimene emotsioon vahetult peale mängu. „ Kui nii varases mängustaadiumis punane teenida, siis see näitab, et ei olda mänguks valmis ja see probleem on esindusmeeskonnal, kui ka duublil olnud terve see hooaeg, sest eemaldamisi on tulnud lubamatult palju,“ rääkis Pohlak nõutult.

Peale punast kaarti püsis meeskond veel pikalt ilusti mängus sees ja paremad olukorrad skoori avamiseks olid isegi Kurel, kuid Sander Lahe ja Sander Seemani löögid ei olnud siiski piisavalt täpsed.

Vaikselt hakkas ka kodumeeskond mängu sisse saama ja 19. minutil tuligi  avavärav, kui ründaja jäi pärast keskväljalt hea söödu saamist väravavaht Roland Kütiga silmitsi ja lõi palli kindlalt võrku. Poolaja lõpuni toimus võrdsete heitlus, mis andis lootust, et kõik ei ole veel kadunud.

„Üritasime tempo võimalikult madalana hoida, sest teadsime, et teisel poolajal läheb raskemaks ja paratamatult tekib meestel mängu edenedes vähemuses olles suurem väsimus, mis omakorda annab vastastele rohkem ruumi olukordade loomiseks“, ütles treener.

Teine poolaeg hakkas kodumeeskond rohkem ründama ja sihile jõudsid nad teistkordselt 76. minutil, kui vasakult äärelt tulnud söödu lõi ründaja mõnelt meetrilt sisse.

Peale seda elavnes selgelt ka Kuressaare ja head võimalused tekkisid vahetusmehel Mario Sternil, kuid kahjuks jättis realiseerimine paremat soovida. Kui ise ei löö, lüüakse sulle ja 85. minutil lõid vastased kolmanda värava, mis otsustas lõplikult mängu saatuse.

„ Meestele mul ühtegi etteheidet ei ole, sest kõik võitlesid ilusti lõpuni ja tegelikult oli mäng päris pikalt võrdne. Loodetavasti saame võimalikult kiiresti kodumänge Kuressaares pidama hakata ja küll need punktid ka  tulema hakkavad,“ lisas Pohlak lõpetuseks.

Järgmise mängu peab meeskond juba eeloleval kolmapäeval, kui sõidetakse Pärnusse, et kohtuda kohaliku Vändra JK Vaprusega.

Karli Saar

12. aprillil 2015 kell 14:00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul
JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare 3:0 (1:0)

20. Raiko Karpov, 75. Silver Alex Kelder, 85. Aleksei Savitski

Eemaldamine: 2. Elari Valmas

T. Kalev: Daniil Savitski, Herman Koppel, Priidu Aruste, Ando Hausenberg, Juri Gavrilov, Innar Paal, Silver Alex Kelder (82. Aleksei Savitski), Timo Paal, Gregor Wahl (87. Gert Heinala), Patrick Peinar, Raiko Karpov (67. Freddy Karpov).

Kuressaare: Roland Kütt, Taavi Azarov, (59. Ott Torn), Sander Viira, Kirill Kornilov, Aleks Lesk (51. Urmas Rajaver), Sander Seeman, Amor Luup, Margus Rajaver (59. Mikk Rajaver), Sander Laht, Elari Valmas, Martti Pukk (77. Mario Stern).