Alver Kivi

Vähemuses Kure alistas kodus Maardu

2 minuti lugemine

Premium liiga hooaja esimeses murumängus alistas vähemuses mänginud FC Kuressaare koduväljakul 1:0 Maardu Linnameeskonna, kellele oldi viimased viis mängu kaotatud.

“Võib öelda, et Maardu on meile ebamugav vastane ja mäng näitas, et kerge polnud ka seekord,” märkis FC Kuressaare peatreener Jan Važinski. “55 minutit mängisime vähemuses ja lõime ka värava. Teisel poolajal olime teravamad ja reaalseid võimalusi oli meil Maardust rohkem.”

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises olid vastamisi meeskonnad, kes on seadnud endale eesmärgiks liigasse püsima jääda. Tänavuse esimese kohtumise oli Kuressaare võõrsil 0:1 kaotanud.

Kohtumine algas mõlemapoolsete võimalustega, Maardu tabas korra posti ja Kure latti. 35. minutil teenis võõrustajate poolkaitsja Sander Seeman teise kollase kaardi ja meeskond jäi vähemusse. Kolm minutit hiljem lõi Rauno Tutk võiduvärava.

“Me läksime plaaniga, et ei tohi neil lubada mängida vabalt ja proovisime ise palliga olla kannatlikud,” rääkis Jan Važinski. “Kõik toimis selle momendini kuni punast kaarti polnud. See muutis pilti ja pidime hakkama mängima kaitsest lähtuvalt.”

Maardu üritas peamiselt keskelt ja häid tsenderdusi oli vähe. Jan Važinski ütles, et nad teadsid, et sellega on variante vähe ja proovisid mõõda maad mängida ja otsisid Vitali Gussevit, kes on Maardu võtmemängija. “Ei saa öelda, et ta oli täna terav, aga poisid keskendusid ka temale,” lisas peatreener.

Kuigi külalised surusid, olid head võimalused võõrustajatel, mitu teravat olukorda lõi vahetusest sekkunud Rasmus Saar. “Teadsime, et nad tulevad suurte jõududega rünnakule ja meil tulevad võimalused kontratest. Kahjuks neid ei realiseerinud, aga null on taga,” sõnas Jan Važinski.

  1. mail kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +9, pilves tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 240

FC Kuressaare – Maardu Linnameeskond  1:0 (1:0)

Väravad: 38. Rauno Tutk –

Hoiatused: 20., 35. Sander Seeman, 32. Mairo Miil, 59. Oliver Rass, 77. Elari Valmas – 45+2. Deniss Kovtun, 87. Vadim Aksjonov

Eemaldamine: 35. Sander Seeman

FC Kuressaare: Roland Kütt, Mairo Miil, Elari Valmas, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Märten Opp (87. Karmo Paju), Oliver Rass, Sander Laht, Rauno Tutk (89. Karl Ivar Maar), Maarek Suursaar (54. Rasmus Saar).

Varumängijad: Karmo Paju, Karl Ivar Maar, Mario Pruul, Rasmus Saar, Harald Nurmik, Amor Luup, Silver Alex Kelder.

Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Rain Aasmäe, Klimenti Boldõrev, Deniss Kovtun, Alger Džumadil (75. Vadim Šalabai), Sho Hayasaka, Ilja Zelentsov, Vladislav Ogorodnik, Alan Mones (46. Jaroslav Dmitrijev), Vadim Aksjonov, Vitali Gussev.

Varumängijad: Maksim Krivošein, Vadim Šalabai, Jaroslav Dmitrijev, Deniss Suvorikov.

Peakohtunik: Andrei Karhu

Abikohtunikud: Marto Kiisk, Erkko Liiv

Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson