Valmivas jalgpallihallis tähistati sarikapidu

< 1 minuti lugemine

29. aprillil nurgakivi saanud jalgpallihalli ehitustööd on kulgenud ladusalt. Valatud on vundament, kerkinud on olmehoone ja võimlemissaali seinad ning jalgpallihalli terasraamistikule toetuv PVC katus. Reede pärastlõunal tähistati sarikapidu.

Volikogu esimees Jaanus Tamkivi ütles, et sarikapidude pidamise komme on sajandeid vana ja neid on ka Saaremaal peetud palju, aga see sarikapidu on ajalooline ja unikaalne, sest nii suuri sarikaid ei ole olnud kellegi varem põhjust pidutseda.

„Ehitus näitab ka Saaremaist kangust viia ellu seda, mis on plaanitud,“ lausus ta. „Usume ja loodame, et see jääb kestma väga pikkadeks aastateks ja see jääb nii meie noorte, kui ka täiskasvanute poolt hoolega kasutamiseks,“ märkis ta.

Vallavanem Mikk Tuisu sõnul saavad valmivas hallis koha nii jalgpallurid, võimlejad, kui muude spordialade esindajad. „Me räägime sellest, et see hoone peab saama erineva sisu,“ lausus vallavanem, lisades, et Nooruse kool saab juurde taas ühe korraliku spordiobjekti ja on sellega kindlasti üks Eesti parimaid.

FC Kuressaare kogukonnajuht Martin Tammel rääkis oma sõnavõtus, et kõik, kes selle halli valmimise juures on abiks olnud väärivad FC Kuressaare poolt sügava kummarduse ja nende inimeste panus tähendab klubile väga palju.

„Saaremaal on olnud väga palju vaidlusi, et kas seda raha oleks saanud kuidagi targemalt kasutada,“ sõnas ta. „See hall on suur kingitus meie klubile, aga eelkõige on see kingitus ja abivahend unistuste täitumisel meie noortele. Sellepärast, et jalgpallihall annab tohutu panuse treeningute kvaliteedi tõstmisse. Aitäh selle eest!