Uskumatu. Kiiduväärne. Valus.

2 minuti lugemine

Premium liiga, Hiiu staadion, Nõmme Kalju FC lööb FC Kuressaare vastu võiduvärava viimastel sekunditel, saarlased tulevad kahel korral välja 0:1 ja 1:2 kaotusseisust, meeskond võitleb ja aukartust tiitlikaitsja vastu ei tunta.

“Valus, valus,” märkis peatreener Jan Važinski. “Meeleolu pole meil kindlasti väga hea. Niimoodi lõpus kaotada, kui kõik on käes. Lihtsam oleks olnud võtta vastu olukord, kus vastane mängis oma olukorra välja, aga et see tuli meie eksimusest on kurb.”

Tallinnas Hiiu staadionil käis Eesti jalgpallimeistrivõistluste Premium liiga kohtumise kolmas üleminut, kui Kalju kapten Maximiliano Ugge lükkas peaga võrku Sobtšenko tsenderduse. “Meeskondlikult eksisime kaitsemängus,” tõdes Važinski. “Kui kaitsjad arvasid, et väravavaht võtab palli ära, aga kui ta ei andnud sellest teada, siis oleks kaitsjad pidanud lõpuni mängima. Ugge jäi markeerimata.”

Kalju asus kohtumist 14. minutil Hector Nunezi tabamusest juhtima, kuid vaid viis minutit hiljem lõi Karl Ivar Maar 25 meetrilt Kalju värava alumisse nurka. 41. minutil viis Robert Kirss võõrustajad uuesti juhtima.

“Esimene poolaeg oli meie jaoks raskem, mingitel momentidel polnud meil hea pressing,” rääkis peatreener. “Teisel poolajal panime siin juurde ja neil häid olukordi polnud, hoopis meil oleks võinud Sander Laht üks-üks olukorra lahendada.”

Teisel poolajal mängis Kuressaare vabamalt ja kõrgemalt ning 65. minutil sai Sander Laht silmitsi üks-üks olukorda Vitali Telešiga, kuid pall läks värava tagumisest postist napilt mööda. Neli minutit hiljem lõi Laht aga Rasmus Saare tsenderdusest palli seisuks 2:2 Kalju väravasse.

“Esimesel poolajal oli näha, et vastane lubab mängida, aga kaitses tulid eksimused,” märkis Jan Važinski. “Teisel poolajal olime enesekindlamad. Kokkuvõttes ei mänginud me kehvalt ja olime tublid. Aga tulemus on kehv, kui laseme vastasel lüüa kolm väravat. Samas võib olla uhke, et tulime kahel korral kaotusseisust välja ja näitasime iseloomu.”

Mängust puudusid kaitsja Mairo Miil, poolkaitsja Sander Seeman ja ründaja Maarek Suursaar. Jan Važinski sõnul ei saa Premium liigas kellegi puudumisel põhjuseid otsida. “Ma ei ütle ühtegi halba sõna neid asendanud meeste kohta,” lausus ta.

“Olime esimest korda olukorras, kus mängu lõpus saame ära, seni oleme nendes olukordades hakkama saanud. Me ei saa kaua pead norus hoida ning Tuleviku ja Kaleviga mängudeks on vaja end jälle käima saada.”

17.mail kell 19.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Mänguolud: +18, päikesepaisteline tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 261

Nõmme Kalju FC – FC Kuressaare  3:2 (2:1)
14. Hector Nunez, 41. Robert Kirss, 90+3. Maximiliano Ugge – 19. Karl Ivar Maar, 69. Sander Laht

Hoiatused: 87. Reginald

Nõmme Kalju FC: Vitali Teleš, Andri Markovitš, Maximiliano Ugge, Vladimir Avilov, Aleksandr Kulinitš, Reginald, Deniss Tjapkin (58. Igor Subbotin), Robert Kirss (66. Roman Sobtšenko), Kaspar Paur, Hector Nunez (72. Peeter Klein), Liliu.

Varumängijad: Pavel Londak, Mikk Reintam, Nikolai Mašitšev, Igor Subbotin, Peeter Klein, Sander Puri, Roman Sobtšenko.

FC Kuressaare: Roland Kütt, Rasmus Saar, Mario Pruul, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Karmo Paju, Oliver Rass, Märten Opp (46. Silver Alex Kelder), Karl Ivar Maar (73. Elari Valmas), Rauno Tutk (62. Alari Saar), Sander Laht.

Varumängijad: Elari Valmas, Alari Saar, Sten Penzev, Silver Alex Kelder.

Peakohtunik: Karl Koppel

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Rando Kesküla

Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits