Väravavaht Johanna Priske mängis end sajaliste klubisse

2 minuti lugemine

Pühapäeval võõrsil mängitud kohtumine Jõhvi Phoenix ja JK Narva Trans ÜN vastu oli FC Kuressaare väravavahile Johanna Priskele naiskonna eest sajas kohtumine.

Seni on Kure naiskonnas sada kohtumist täis saanud: Liis Jaaku (Lõhmus) 178/9, Heddi Pruul 151/3, Eva Haavel 146/10, Annemari Pruul 141/18, Liisi Salong 123/44, Anne-Mai Alas 121/6, Eliisa Saar 124/3 ja Kätriin Tamm  106/0.

„Eks ma vaikselt ikka jälgisin seda numbrit, aga ise ei tunne, et ma juba nii palju olen Kure eest mänginud,“ tunnistas Johanna Priske. „Aga samas on muidugi hea tunne, et ma olen juba niipalju panustanud. Olen enam-vähem rahul. Alati võib paremini minna ja ikka tuleb mõni nõme värav sisse, aga mul on soov jätkuvalt paremaks saada.“

„Johanna on pikalt klubi juures olnud ja ta on meie naiskonna jaoks oluline lüli,“ rääkis peatreener Reivo Vinter, lisades, et sada mängitud kohtumist räägivad enda eest ja on kindlasti märgilise tähendusega.

„Tema tugevused on üks-üks olukorrad ja keerulised tõrjed. Paraku eksib ta just lihtsates olukordades ja jalaga mäng jätab soovida. Ta on aastaid sellel tasemel olnud, aga et teha samm edasi selleks oleks vaja juba spetsiaalseid väravavahi treeninguid.“

Johanna Priske sõnul on tal nii kordaminekuid, kuid ka ebaõnnestumisi. „Aastat ei mäleta, aga mängisime Suure-Jaaniga, kui seis oli 0:0 ja minu peale tuli poolpõrkega pall, mille oleks pidanud kinni püüdma. Kahjuks ei saanud sellega hakkama. See oli mäng mille pidime võitma ja vastased tõusid Meistriliigasse,“ meenutas ta.

Väravavaht lisas, et pikalt ta oma eksimusi põdema ei jää. Äärmisel juhul on see meeles järgmise mänguni ja püüab seda oma tegutsemises siis vältida. „Aga eks kusagile mõte ikka jääb,“ lausus ta.

Muidugi on ka mänge ja tõrjeid, millega Johanna Priske võib rahul olla. „Sellest hooajast kohe midagi esimese hooga ei meenu, aga kindlasti on ka olukordi, kus olen head tööd teinud,“ tõdes ta.

Oma mängu positiivseid külgi ei oska Johanna Priske kohe välja tuua ja tunnistab, et on enda suhtes kriitiline ja teab, kus peab paremaks saama. „Tehniliselt kindlasti igal pool,“ märkis ta. „Jätkuvalt ei ole väljalöök nii hea, kui peaks olema ja palli püüdmine võiks ka parem olla.“

Naiskonna tänavusele viiendale kohale hinnangut andes ütles Johanna Priske, et võib rahule jääda. „Lootus oli, et läheb paremini, aga kuna koosseisuga oli raskusi, siis pole põhjust mitte rahul olla. Lõime rohkem väravaid ja lasime vähem väravaid, kui eelmisel aastal,“ rääkis väravavaht.