Alver Kivi

Võidukas hooaeg lõpetati võitlusliku viigiga

2 minuti lugemine

Saarlaste meeskond sõitis Raasikule küll juba Esiliiga B võitjana, aga viimases mängus endale allahindlust ei lubatud. FC Jokeri vastu jäädi kaks korda kaotusseisu, kuid mäng tüüriti lõpuks ikkagi 2:2 viigisadamasse.

Vaatamata sellele, et mäng oli pingevaba, mängisid mõlemad meeskonnad võidule. FC Kuressaare oli ainuke keda võõrustajad tänavu võitnud polnud ja saarlastel oli kindel soov lõpetada edukas hooaeg kolme punktiga. „Ega pidustustele keegi ei mõelnud, kõik tahtsid seda mängu ikkagi võita,“ märkis peatreeneri kohusetäitja Sander Viira.

Raasiku kunstmuruväljakul mängitud kohtumises võtsid Kuressaare mehed mänguohjad kohe enda kätte, võõrustajad vastasid teravate vasturünnakutega. Head võimalused skoori teha olid kohe Maarek Suursaarel ja ründeliinis tegutsenud Elari Valmasel, kuid võrku sahistada ei suudetud.

Vastupidiselt mängu kulgule avasid skoori hoopis Jokeri mehed, kui karistuslöök mängiti kiiresti lahti ja üks-ühele pääsenud Janar Pragi saatis palli üle Enri Nurmiku väravasse. Paari minuti pärast tsenderdas Sander Laht äärest palli värava ette ja Maarek Suursaart takistada püüdnud kaitsja suunas palli enda väravasse. 1:1 viigiseisul mindi ka puhkama.

„Esimese poolajaga ei saa rahule jääda, sest me ei saanud palli kuidagi üles pidama,“ tunnistas Sander Viira, lisades, et võib-olla oli meestel ikkagi väike pinge sees ja tundus ka, et Raasiku sai nendes talvistes oludes paremini hakkama.

Teisel poolajal mängupilt palju ei muutunud, kuid taas jõudsid esimesena väravani väljakuperemehed, kui Andre Ilvese antud nurgalöögi põrkas pall Reio Alti kaudu oma väravasse.

Viigivärav ei andnud end aga taas kaua oodata. Amor Luup sai keskväljal palli, mängis üle mitu vastast ja tugevast kauglöögist lendu lastud pall oli Raasiku väravavahile püüdmatu. Peagi jäi Kuressaare aga vähemusse, kui Mikk Rajaver sai käega mängu eest oma teise kollase ja kokku punase kaardi.

„Pärast seda, kui Mikk sai punase, läks meie mängupilt tegelikult paremaks,“ tõdes Sander Viira sobivat olukorda. „Raasiku hakkas kõrgemalt mängima ning nii jäi meil väga palju kontrateks ruumi ja meil tekkis ees päris häid momente.“ KAhjuks jäid need aga täna realiseerimata ja hooaja lõpetuseks jäi täna kõiki pooli rahuldav viik.

FC Kuressaare sai 36 mänguga 23 võitu, 7 viiki ja 6 kaotust ja kogus 76 punkti. Teisena kogus FC Elva 68 ja kolmandaks jäänud Tartu JK Welco 64 punkti. Järgmisel aastal mängivad FC Kuressaare ja FC Elva Esiliigas, tartlased peavad veel üleminekumänge Nõmme Kalju duubliga.

Esiliiga B, 36. voor
Pühapäev, 06.11 kell 13.00 Raasiku kunstmuruväljak
Mitteametlik protokoll 

Mänguolud: -4, vahelduv pilvisus; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 73

Raasiku FC Joker – FC Kuressaare  2:2 (1:1)
Väravad:
22. Janar Pragi, 50. ov. Reio Alt – 25. ov. Rauno Pruuli, 54. Amor Luup
Hoiatused:
 77. Priit Betlem – 17., 57. Mikk Rajaver, 32. Jaanis Kriska, 80. Elari Valmas
Eemaldamine: 57. Mikk Rajaver

FC Joker: Oliver Vunder, Priit Betlem, Rauno Pruuli, Egert Heintare, Ain Platatsis, Rando Randjõe, Janar Pragi, Ergo Teino (Märt Tapp), Andre Ilves, Rene Lill, Rauno Esop.
Varus: Märt Tapp.

Kuressaare: Enri Nurmik, Urmas Rajaver (90. Miikael Tuus), Jaanis Kriska (46. Amor Luup), Mario Pruul, Reio Alt (65. Tõnis Koppel), Margus Rajaver, Karmo Paju (46. Märten Opp), Mikk Rajaver, Sander Laht, Elari Valmas, Maarek Suursaar (88. Ott Torn).
Varus: Tõnis Koppel, Ott Torn, Miikael Tuus, Roland Kütt, Amor Luup, Sander Viira, Märten Opp.

Peakohtunik: Martin Salong
Abikohtunikud: Roman Laidinen, Kristo Värva

Esiliiga B lõplikku tabeliseisu näeb siit
Meeskonna hooaja statistika siit
Hooaja kõikide mängude tulemused siit