Võidukas Kure võitles välja oma ajaloo kõrgeima koha

2 minuti lugemine

Premium liigas võitis FC Kuressaare võõrsil Viljandi Tuleviku 2:0 ja vormistas seitsmenda kohaga oma ajaloo parima tulemuse.

„Suurepärane, et me võitsime viimase mängu ja mitte ei saavutanud seitsmendat kohta viigipunktiga,“ rääkis Roman Kožuhhovski puudumisel peatreeneri ametis olnud Jan Važinski. „Kontrollisime mängu ja dikteerisime tempot seepärast võib meeskonna esitusega olla väga rahul.“

Kohtumine Viljandi kunstmuruväljakul kulges võitluslikult, kuid rohkem võimalusi eesmärgile jõuda oli Kurel. Head võimalused olid Otto-Robert Lipul, Sander Lahel, Arjom Jermatšenkol ja Märten Pajunurmel. Võõrustajad vastasid vasturünnakutega.

„Mäng oli sama raske, kui raske oli meie terve hooaeg,“ tõdes Jan Važinski. „Tulevik on tugev meeskond, seekord muutsid nad koduväljakul enda taktikat ja alustasid mängu kolme keskkaitsjaga, millega proovisid meid üllatada. Kohanemisime väga ruttu ja ei saa öelda, et see tekitas meile palju ebamugavusi. Mingil hetkel läks mäng teisel poolajal lahtiseks ja pall ei püsinud keskväljakul, rünnakud käisid ühe värava alt teise alla.“

Kohtumise saatuse otsustas 70. minutil mängu sekkunud Silver Alex Kelder, kes 78. ja 90.+3 kahel korral vastaste väravavõrku sahistas. „Meil oli täna meeskonnal sügavust ja pingilt võtta mängijaid, mida Tulevikul ei olnud. Kelderi liitumine oli viimane tilk, mis kallutas mängu meie kasuks.“

Kure võit tähendab, et nad lõpetavad hooaja klubi jaoks ajaloolisel seitsmendal kohal, kogudes 34 punkti. 30 mängust võideti 10, viigistati 4 ja kaotati 16 kohtumist väravate vahega 39:47.

  1. novembril kell 19:00 Viljandi kunstmuruväljakul

Pealtvaatajaid: 138

Mänguolud: +6, pilves vihmane ilm, kunstmuru heas seisukorras.

Viljandi JK Tulevik – FC Kuressaare 0:2 (0:0)

Väravad: 78., 90+3. Silver Alex Kelder

Hoiatused: 11. Arcenciel Mintongo, 32. Daniil Petrunin, 52. Daniel Tuhkanen – 28. Ranon Kriisa, 54. Karl Mööl, 90+2. Rasmus Saar

Viljandi Tulevik: Marten Ritson, Kazeem Bolaji, Raimond Mets, Gerdo Juhkam, Daniil Petrunin, Jevgeni Demidov, Daniel Tuhkanen, Arcenciel Mintongo, Nikita Komissarov, Kristjan Kask, Kaimar Saag.

Varus: Karl Erik Jürisson, Karmo Einmann, Marius Vister, Hargo Liiving, Johannes Metsmaa, Riho Domberg.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Sander Seeman, Rauno Tutk, Artjom Jermatšenko (70. Silver Alex Kelder), Karl Mööl, Sander Laht (88. Mattias Männilaan), Otto-Robert Lipp (82. Rasmus Saar).

Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Mattias Männilaan, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar.

Peakohtunik: Rasmus Maalinn

Abikohtunikud: Aron Härsing, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Voiteh Karnatsevitš