Võit Levadia duubli üle tõstis meeskonna enesekindlust (lisatud video link)

Ladusalt rünnanud ja kindlalt kaitsnud FC Kuressaare alistas koduväljakul Tallinna FC Levadia U21 meeskonna 4:0 ja võib hetkeseisuga väga rahul olla.

“Kui võidame meeskonda, kellele kaks aastat tagasi väga suurelt kaotasime ja kellele me pole viimastel aastatel väga hästi vastu saanud, siis usun, et saarlased, fännid, klubi ja meeskond on rahul sellega, mis täna siin väljakul sündis,” rääkis meeskonda juhendanud Martti Pukk pärast võidumängu.

Kuressaare kunstmuruväljaku tribüünidele kogunenud pea 150 pealtvaatajat olid tulnud mängule oma lemmikute võidulootusega, kuid nii ilusat mängu ja väravate arvu ei julgenud ilmselt oodata ka kõige suuremad optimistid, sest vastas oli ikkagi väga nimeka klubi võistkond.

Oodata ei tulnud kaua, kui 11. minutil andis Sander Laht vasakult äärelt täpse tsenderduse värava ette ja Mario Stern lõi külmavereliselt 1:0. Kaheksa minutit hiljem võitles Tõnis Koppel keskväljal endale palli, mängis üle mitu kaitsjat ja saatis palli väravavahist mööda seisuks 2:0.
26. minutil tehti Maarek Suursaare hea läbimurde järel viga ja Mario Stern 11-meetri punktilt ei eksinud.

Teisel poolajal jätkasid saarlased mitmekülgselt ründamist ja edu ei lasknud end taas kaua oodata. 52. minutil tõmmati karistusalas maha Sander Laht ja Mario Stern lõi penaltist oma kohtumise kolmanda värava.

“Oleks võinud ka rohkem lüüa,” tõdes Martti Pukk, lisades, et FC Kuressaare kunagine väravavaht Priit Pikker tegi Levadia väravas ka hea mängu ja rohkem oma selja taha palle lüüa ei lasknud.

FC Kuressaare on nüüd neljast mängust võitnud kolm ja Martti Puki hinnangul on edu taga hea kaitsemäng. “Võrreldes eelmise hooajaga oleme kaitses pidama saanud, pluss mõnus meeskonna vaim ja kõik õnnestub. Kui suudame oma värava puhtana hoida, siis on alati vähemalt punkt käes ja tegelikult oleksime rahul ka 1:0 võiduga.” Hetkel tõusis FC Kuressaare 9 punktiga liigas liidriks edestades FC Flora U21 meeskonda 2 punktiga. “Eks me selle võidu nimel  mängime, aga võtame mäng korraga ja kui me oleme hooaja lõpus ka liidrid, mis siis ikka, siis olemegi selle liiga ka võitnud,” märkis Martti Pukk.

Mängu saab uuesti vaadata Soccernet.ee lehel siit

Järgmine kohtumine 8. aprillil kell 16.00 taas Kuressaare kunstmurustaadionil, kui kohtutakse JK Tallinna Kaleviga.

Esiliiga 4. voor
Neljapäev, 30. märts kell 19.00 Kuressaare kunstmuruväljak
mitteametlik protokoll

Mänguolud: +3, kergelt pilves ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 143

FC Kuressaare – Tallinna FC Levadia U21 4:0 (3:0)
Väravad:  11., 26., 52. Mario Stern, 19. Tõnis Koppel
Hoiatused: 51. Kaspar Kubber, 66. Kaspar Mutso

FC Kuressaare: Roland KüttReivo Vinter, Sander Viira, Mario Pruul, Urmas Rajaver (65. Pelle Pohlak), Maarek Suursaar, Märten Opp (60. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht (80. Karmo Paju), Mario Stern (72. Mikk Rajaver), Tõnis Koppel (52. Elari Valmas).
Varus: Eerik Poopuu, Mikk Rajaver, Margus Rajaver, Karmo Paju, Elari Valmas, Pelle Pohlak, Enri Nurmik.

FC Levadia U21: Priit Pikker, Kaspar Kubber, Moorits Veering (66. Creiton Kojalo), Sergei Paništšev (78. Jesper Juha), Valeri Šabanov, Kaspar Mutso, William Opoku Asiedu, Devid Lehter (46. Mark Edur), Markus Lokk, Markus Vaherna (73. Enrice Lumiste), Robert Lepik (46. Vladimir Vassiljev).
Varus: Vladimir Vassiljev, Jesper Juha, Mark Edur, Enrice Lumiste, Creiton Kojalo

Väljakukohtunik: Karl Koppel
Abikohtunikud: Erkko Liiv, Allar Nõugast
4. kohtunik: Argo Pruul