Daniel Tuhkanen: Kures on arenguks suurepärane keskkond

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare tänavuse hooaja avalahingus võõrsil FCI Tallinna Levadia vastu jalgpalli Premium liigas debüüdi teinud Daniel Tuhkanen näeb meeskonnas enda arenguks suurepäraseid võimalusi.

„Debüüt oli minu jaoks väga oluline ja positiivseid emotsioone oli palju,“ rääkis seni korra Premium liigas FC Flora pingil istunud Kure värske täiendus Daniel Tuhkanen. „Kuna oli tegu hooaja esimese mänguga, siis oli see ka mulle nagu teistelegi alguses pisut närviline. Aga olen niipalju jalgpalli mänginud, kogemused on olemas ja sain sellest üle.“

Kuna Silver-Alex Kelder pidi eelmisel aastal teises üleminekumängus saadud punase kaardi tõttu mängu vahele jätma sai Daniel Tuhkanen võimaluse. Samas oli kohe algkoosseisus väljakule saamine noormehe jaoks siiski positiivne üllatus ja sellest sai ta teada veerand tundi enne mängu. „Eelmisel päeval treener sellisest võimalusest mulle rääkis ja seepärast olin vaimselt ka valmis,“ lausus ta.

„Aga ma pole varem number 10 positsioonil üldse mänginud, seepärast oli see minu jaoks midagi uut mida proovida ja õppida, kuid mulle meeldis. Alguses ei tundnud ma end väga enesekindlalt, aga jätsin kõik väljakule ja näitasin, milleks võimeline.“

Hooaja ettevalmistust alustas Daniel Tuhkanen FC Floraga, kuid siis tuli pakkumine katsetada end FC Kuressaares. „Mulle meeldis see keskkond ja vaimsus ning olin valmis aastaks laenule asuma,“ märkis ta.

„Kõik on pühendunud tõsistele treeningutele, treener teeb selle nimel tööd, kõik on fookuses ja töötavad parima nimel. Olen üks nendest, kes treeneri plaane ja kavasid tõlgib ning näen meeskonna suhtumist riietusruumis.“

Isiklikus plaanis tahab Daniel Tuhkanen mängida end Eesti U21 koondisesse. Selleks tuleb füüsiliselt juurde panna ja mängu IQ-d tõsta, kuna vahe esiliiga ja Premium liiga vahel on päris suur.

Tuhkaneni hinnangul on FC Kuressaarel tema arenguks sobiv keskkond ja hooajaks tehti korralik ettevalmistus. „Meeskond on võimeline heaks tulemuseks, aga nagu peatreenergi võtan mängu korraga ja hooaja lõpus vaatame, mis sellest kokkuvõttes välja tuleb,“ oli ta tuleviku osas optimistlik.