Delfi valis Roman Kožuhhovski parimaks treeneriks

2 minuti lugemine

Kolmapäeval pidasid Eesti jalgpalli meistriliiga klubid viimased 18. vooru kohtumised, mistap on satsidel pool hooaega selja. Olulise tähise ületamise puhul andis Delfi välja virtuaalsed vimplid liiga parimale treenerile, mängijale, noorele talendile, väravavahile, kaitsjale, poolkaitsjale ja ründajale ning pani kokku 11 mehest koosneva sümboolse koosseisu.

Parim treener: Roman Kožuhhovski (Kuressaare). Saan aru, et spordisõbral tekib kohe küsimus: oot-oot, meistriliiga parim treener on Kožuhhovski, kelle juhendatud U21 koondis kaotas viimases valiktsüklis kõik kümme kohtumist väravate vahega 0:32? Ühest küljest on see tõesti plekk tema renomeel, aga teisalt hindame praegu mehi ainult ja ainult meistriliiga tulemuste põhjal ning ukrainlane on pannud Kuressaare suurepäraselt mängima. Saarlastel on sel aastal sisse lipsanud ka paar paha kaotust (0:1 Tammekalt ja 1:3 Vapruselt), aga veel enam on neil õnnestumisi.

Paide linnameeskond polegi neid tänavu alistanud (aprillis võitis Kuressaare 2:1, juunis lepiti 1:1 viiki), tasavägiselt madistati ja punkte rööviti ka Levadialt (0:1 ja 1:1) ning Kaljult (1:1 ja 0:2). Kuressaare on seni olnud hädas vaid Floraga (0:3 ja 0:4. Kuna pool Kure koosseisu on laenatud kokku Floralt, siis muidugi hea koht vandenõuteoreetikutele järamiseks – E. K.). Kuid see ei riku suurt pilti – saarlased on suutnud kaitse kinni pakkida ja samal ajal suudavad nad väga edukalt nõelata kiirrünnakutega. Tabelis viiendat kohta hoidvad viikingid on lähemal neljandaks tõusmisele kui kuuendaks langemisele. Kes oleks osanud seda oodata? Mina mitte. Selles kõiges on keeruline küünilist jalgpalli austava Kožuhhovski väärtust ülehinnata. Kui harva tema käe alla sattunud noortekoondises oli kaos, siis igapäevaselt karmi rividrilli saav klubi on õlitatud ja veatult toimiv masinavärk.

Jalgpalli Premium liiga tabelis on FC Kuressaare mänginud end kindlalt viiendaks, võtnud punkte esineliku meeskondadelt ja optimistid on juba häälestatud veelgi kõrgematele kohtadele.

Tänavu on Roman Kožuhhovskil kasutada laiem valik mängijaid, abitreeneri rollis on Igor Morozov ning kõik see loob tingimused, et paikneda viiendal kohal tabelis.

Möödunud hooajal olid saarlased need, kes kiusasid alatihti Florat, kuid sel aastal on sihikule võetud teised esineliku meeskonnad: Paidet võideti aprillis ning eelmises voorus viigistati, viiki on mängitud ka Kalju ning nüüd Levadiaga.