Duubel ausa mängu tabelis kõrgel kohal

< 1 minuti lugemine

Sel hooajal on Premium liiga 23. vooru järel roninud ausa mängu edetabeli tippu Paide Linnameeskond, kes paiknes eelmisel aastal kolmandal kohal. Tihe rebimine ausa mängu tiitli nimel käib ka Esiliiga ja Esiliiga B võistkondade vahel.

Praeguse seisuga on Premium liiga ausa mängu edetabeli eesotsas Paide Linnameeskond, kellele järgnevad Tallinna FC Flora ja JK Tallinna Kalev. Esiliiga B esikolmiku moodustavad Pärnu Jalgpalliklubi, JK Tallinna Kalev U21 ja FC Kuressaare U21.

Eesti Jalgpalli Liidu liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo sõnul on hooaja lõpus välja antav ausa mängu diplom oluline, sest see tunnustab võistkondi austuse eest kohtunike, vastaste ja mängu vastu. „Ausa mängu diplom on võistkonnale ääretult oluline, sest see väärtustab tulemuse kõrval ka viisi, kuidas selleni jõuti,” ütles Soo.

Kõigis liigades hinnatakse võistkondade ausat mängu kindlate kriteeriumite põhjal. Ausa mängu hindamiskriteeriumite alla kuuluvad näiteks pealtvaatajate ja võistkonna ametiisikute käitumine ning punased ja kollased kaardid.

Eesti Jalgpalli Liit autasustab iga liiga ausa mängu arvestuse kolme parimat Estonia kontserdisaalis Jalgpalligalal ja „Eesti jalgpall tänab” tänuüritusel. Ausa mängu edetabelitel on võimalik silma peal hoida vastava liiga lehel.