Duubel lõpetas esimese ringi võiduga

< 1 minuti lugemine

Esiliiga B-s alistas FC Kuressaare U21 kodus Nõmme Kalju FC 5:4 ja lõpetas esimese ringi teisel kohal.

„Unustasime kaitse ära ning raske on sellise võidu üle rõõmu tunda ja paha tunne on sees,“ rääkis treener Sander Viira. „Kahju, et me läheme sellise mänguga kaasa nagu vastane meile pakub. Kui vastane on hea, siis suudame ka ise head olla, kui vastane on nii nagu ligadi-logadi, siis ka ise mängime nii.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises avas skoori 10. minutil Joosep Lonks, kuid vastased viigistasid. Puhkama mindi 2:1 eduseisul pärast Andero Kivi tabamust. Kivi viis 48. minutil Kure ette juba 3:1, kuid taas lasti ka endale lüüa.

Pärast seda kui Andero Kivi lõi 54. ja 57. minutil seisuks 5:2 tundus, et kohtumise võitja on otsustatud. Kolm saarlaste tabamust oli sündinud standardolukorrast. „Eks vastane võttis nendes olukordades suure riski, kui hoidis kolm mängijat ees ja eks me oleme neid trennides ka lihvinud,“ tõdes Sander Viira, lisades, et samas jäi ka päris palju löömata.

Kalju polnud aga murtud ja vahe vähenes minimaalseks. „Põhimõtteliselt tulid väravad ühte moodi, ei mindud mängijatega kaasa ja lihtsalt seisti. Ei saa muidugi ka ainult kaitsjate süüks panna,“ märkis Sander Viira.

Selle mänguga sai esimene ring mängitud. Kure on 9 mänguga saanud 5 võitu, 4 viiki ja 1 kaotuse ning on 18 punktiga teisel kohal. „Punktid on ju väga head,“ leidis Sander Viira. „Kui tänane mäng välja jätta, siis on ka mängupilt olnud enam-vähem. Aga alati saab paremini ja viie palli süsteemis oleks hinne neli.“