Duubli eesmärk on Esiliiga B

2 minuti lugemine

Juba aastaid meistrivõistluste teise liiga Lääne/lõuna tsoonis mänginud FC Kuressaare II-le on klubi juhtkond püstitanud algavaks hooajaks eesmärgi jõuda aste kõrgemale ehk Esiliiga B-sse.

“Meil on vaja, et oleme stabiilsed ja mitmekülgsed ning kui suudame väljakul olla oma vastasest targem ja loovam võistkond, siis saavutame kindlasti parima tulemuse,” märkis meeskonna treener Jan Važinski.

“Viimased aastad on liiga võitnud Paide Linnameeskond III ja kuigi nad ei soovi Esiliiga B-sse tõusta mängivad nad alati võidule. Eelmine aasta näitas, et liiga tase on võrdne ja nõrku meeskondi ei ole. Ühegi vastasega pole olnud kerge ja hinnaalandust ei saa teha. Aga kui kohtumised on tasavägised, siis on ka mängida huvitav.”

Meeste II liigas toimub FC Kuressaare II esimene mäng 24. mail võõrsil Viimsi meeskonnaga. Mängude arv jääb võrreldes esialgu planeerituga samaks, mis tähendab, et meeskonnad selgitavad võitja kaheringilises liigasüsteemis kodus-võõrsil printsiibil. Esialgu peetakse kõik kohtumised publikuta.

Jan Važinski sõnul on mängijad näinud trennis palju vaeva, nad on tõsiselt pingutanud ja ühiselt on laotud korralik põhi, et teha edukas hooaeg. Tänavune meeskond on kooslus kogenud ja noortest mängijatest. “Elu on näidanud, et nii arenevad noored paremini ja kiiremini,” tõdes Jan Važinski, kes ootab omapoolset tõhusat panust mõlemalt poolelt.

“Tahan, et noored ei vaata ainult kogenud mängijate suunas, kes peaks võtma tulemuse eest vastutuse ja kandma väljakul põhikoormust. See on kindlasti tähtis, oleme sellest palju rääkinud ja loodame, et noored panevad sel aastal veelgi juurde.”

Kui kogenud mängijatest peavad hakkama liidrirolli kandma Sander Viira, Mario Pruul, Maarek Suursaar, Kristen Mere ja Amor Luup, siis noorematest peavad neid toetama Andero Kivi, Harald Nurmik, Joonas Prii ja Kristjan Moorats. Juba eelmisel aastal näitas ennast heast küljest Marcus Puust, kes on ka korralikult ettevalmistuse kaasa teinud.

Meeskonna eeldatava plussina nimetas Jan Važinski eelmisel aastal riietusruumis valitsenud hea meeskonnavaimu, kuid lisas, et sellega peab siiski veel tööd tegema. “Samas ei ole meil nii lai valik mängijaid ja pink võiks olla pikem,” lausus treener.

“Ei saa loota, et esindusest tulevad mehed appi ja võib-olla peame meie hoopis andma oma mängijaid esindusmeeskonda. Ma pole kindel kui palju esinduse mehi on motiveeritud mängima teises liigas.”