Foto: Gertrud Alatare

Esindusmeeskond külastab noorenenud Levadiat

2 minuti lugemine

Alles oma tänavuse hooaja kolmandaks ametlikuks liigamänguks Maarjamäele sõitev FC Kuressaare esindusmeeskond külastab kahe hooaja vahel tublisti noorenenud Tallinna FC Levadiat.

Kui eelmisel kolmapäeval olid kõik veel kindlad, et FC Kuressaare saab saaremaist kodupublikut nädalavahetusel peetava Meistriliiga mänguga rõõmustada, siis vähem kui 24 tundi hiljem kinnitati hoopis, et planeeritud matš Tartu Tammekaga lükkub mai algusesse ning nii on kahe liigamängu vahel saarlastel pea poolteist nädalat pausi olnud.

Levadia seevastu sõitis läinud nädalavahetusel Viljandisse, külastamaks kohalikku meeskonda. Kuigi numbriliselt said pealinlased kindla 3:0 võidu, siis lõppseis vormistati alles kohtumise viimase kümne minutiga. Kapten Igor Morozovi väravast avapoolaja keskel juhtima asunud Levadia võidunumbrid skoorisid ilusamateks Rimo Hunt ja Janar Toomet.

Eelmisel hooajal näitas Levadia saarlastele koha kätte kolmes omavahelises mängus – pealinlased võitsid 5:1, 2:1 ja 4:0. Platsil lõppes metalliärimeeste võiduga ka neljas lahing, ent kuna seitsmekordsete Eesti meistrite ametnikel oli kollaste kaartide lugemisega raskusi, sai FC Kuressaare sellest matšist 0:- võidupunktid.

Koosseisu valides saab FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi esialgse plaani kohaselt arvestada Mihhail Lavrentjevi, Riido Reimani, Urmas Rajaveri, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Sander Viira, Taavi Trasbergi, Amor Luubi, Vladimir Gerasimovi, Elari Valmase, Raido Reinsalu, Greger Könninge, Andre Ilvese, Rene Aljase, Endrik Jägeri, Sander Seemani, Tauno Laja ja Rauno Reimaniga.

Teisipäeval, 10. aprillil kell 18.45 Maarjamäe kunstmuruväljakul algava Meistriliiga seitsmenda vooru matši peakohtunikuks on Toomas Nõmmiste, keda abistavad Silver Kõiv ja Kaur Lillipuu.

Mängueelsed kommentaarid:

Indrek Zelinski: “Viljandis harjutasime väravate löömist ja vasturünnakute realiseerimist. Kohtumises viikingite järeltulijatega peame mängu ehitama, ohtralt väravavõimalusi looma ja neid edukalt ära kasutama. Samas on oluline vastastel silma peal hoida ning olla valvsad nende kontrarünnakute suhtes. Proovime hoida head kurssi ning oma värav puhtana.”

Rimo Hunt: “Ootame rasket kohtumist sarnaselt kõikidele senipeetud mängudele. FC Kuressaare võitis teadupärast FC Florat ja midagi lihtsat pole ka meil loota. Võitmiseks tuleb väravaid lüüa ja kaitse korras hoida. Loodame, et kõik läheb hästi.”

Sergei Zamogilnõi: “Mängus Levadiaga saab kõige otsustavamaks faktoriks see, kes kohtumiseks paremini valmis on. Meie jaoks on kõige olulisem, et mängijad raskes olukorras oma iseloomu näitaksid.”

Rene Aljas: “Kuigi mängime sel hooajal Meistriliigas alles oma kolmanda mängu ning sedagi tööpäeval, mis teeb olukorra meie võistkonna jaoks natukene raskemaks, ent anname endast kõik, et punktilisa teenida. Selleks peame mängima meeskondlikult ja distsiplineeritult, sest Levadia on kiire ja võitluslik meeskond.”