Esindusmeeskond võõrustab vastset karikafinalisti

2 minuti lugemine

FC Kuressaare esindusmeeskond peab laupäeval algusega kell 17 Kuressaare linnastaadionil oma kolmanda kodumängu kaheksa päeva jooksul, kui võõrustatakse teisipäeval pääsu karikaifnaali kindlustanud Tallinna FC Levadiat.

Mõlemad meeskonnad olid võistlustules ka käimasoleva nädala keskel. Kui saarlased pidasid vahelejäänud Meistriliiga kuuenda vooru matši Tartu Tammekaga, siis Levadia heitles 120 minutit ja lisaks penaltiseeria karikavõistluste poolfinaalis valitseva meistri FC Floraga.

Saaremaal löödi võimalusterohkes mängus vaid kaks väravat – FC Kuressaare asus napi pooltunni möödudes Greger Könninge tabamusest 1:0 juhtima, kuid eduseisu lõpuni hoida ei suutnud. 78. minutil viigistas mänguseisu Siim Valtna ning 1:1 viigiga kohtumine lõppeski.

FC Levadia pidas koduplatsil maha samuti väga tulise lahingu Tallinna FC Floraga pääsu eest 26. mail toimuvasse karikafinaali. Normaalaja 90 ja lisaaja 30 minutiga purssisid mõlemad meeskonnad küll kõvasti, ent määrustepärase väravani ei jõutudki ning appi võeti 11-meetri trahvilöögid. Ainsaks eksijaks osutus florakate Valeri Minkenen, mis tähistas 5:4 penaltiseeriavõitu Levadiale.

Omavahel on tänavu võistkonnad korra juba vastakuti olnud, seda aprili algul kõrgliiga seitsmendas voorus. Avapoolaja hästi vastu pidanud saarlased murdusid teisel kolmveerandtunnil Maarjamäe kunstmuruväljakul aga täielikult ning hävisid Levadiale lõppskooriga 0:5. Kübaratrikiga sai maha Vitali Leitan, kaks väravat lisas Janar Toomet.

Laupäeval, 12. mail kell 17.00 Kuressaare linnastaadionil algava mängu peakohtunikuks on Mart Martin, keda assisteerivad Andrei Karhu ja Heigo Paglant.

Mängueelsed kommentaarid:

Jan Važinski: “Palju sõltub sellest, kuidas meeskond on suutnud taastuda, sest meil tuleb kolmas mäng kaheksa päeva jooksul. Aga selge on see, et meie oma kodus ei saa Levadial kerge olema.”

Märt Kluge: “Pärast eelmist 0:5 kaotust FC Levadiale peame oma suurepäraste fännide ees korraliku esituse tegema ja üritama seekord punkte võtta.”

Indrek Zelinski: “Ees ootab esimene reis Saaremaale. Laupäevane kohtumine FC Kuressaarega on järjekordne test meie noortele mängijatele kuidas nad suudavad pärast füüsilist karikamängu taastuda ja vastase organiseeritud kaitse lahti muukida. Peame esimese poolaja väravavõimalused realiseerima, sest mida kauem püsib viigiseis tablool, seda enesekindlamaks muutuvad Viikingid. Medalikursil püsimiseks peame kolme punktiga tagasi tulema.”

Maksim Podholjuzin: “Ootame väga võitluslikku mängu. Võitmiseks peame suutma oma väravavõimalused realiseerida. Kahes viimases kohtumises jäid väravad löömata, nüüd ootab ees vigade parandus.”