Foto: Rein Murakas

Esindusmeeskond loodab täna saarlasi rõõmustada

2 minuti lugemine

Edasilükatud Meistriliiga kuuenda vooru kohtumises on täna õhtupoolikul FC Kuressaare vastaseks koduplatsil Tartu Tammeka – tabelis viimasel kohal asuva võistkonna vastu on Kure võidujanu kustumatu.

Algselt 7. aprillile planeeritud FC Kuressaare tänavuse hooaja esimese kodumängu ümber keerlesid jõulised intriigid ja otsus matši mitte toimumise kohta tehti üsna napilt enne mängupäeva. Tänasel päeval on kõik see aga hooleta, sest väljak on hästi ette valmistatud ning mõlemad meeskonnad valmis argiõhtu paremaks muutmisesse valmis oma maksimaalset panust andma.

Läinud nädalavahetusel jäi Meistriliiga kümnendas voorus samuti koduväljakul mänginud Kuressaare nulli peale, kuid seda õnneks vaid löödud väravate arvestuses. Kuna ka FC Viljandi ei suutnud saarlaste väravalukku murda, kirjutati tabelisse 0:0 viigiga üks punkt.

Tammeka seevastu võõrustas Paide linnameeskonda ning jäi juba 20. minutiks kaheväravalisse kaotusseisu. Kuigi Martin Hurt esimese kolmveerandtunni lõpetuseks ühe värava tagasi lõi, ei päästnud see tartlasi kaotusest.

Eelmisel aastal olid võistkonnad tänu karikavõistluste loosile vastakuti koguni viiel korral, millest neljal puhul olid paremad tartlased. Liigamängude raames olid Tammeka võidunumbrid 2:1, 1:0 ja 2:0, karikas nüpeldati Kuressaaret koguni 7:0 võiduga. Saarlaste ainus võit eelmisel hooajal pärineb mai keskpaigast, kui koduväljakul alistati Tammeka 4:1.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi käsutuses on esialgse plaani kohaselt kohtumiseks 17 jalgpallurit: Mihhail Lavrentjev, Riido Reiman, Sander Viira, Märten Pajunurm, Märt Kluge, Sami-Sander Kivi, Rene Aljas, Amor Luup, Andre Ilves, Elari Valmas, Raido Reinsalu, Greger Könninge, Vladimir  Gerasimov, Sander Seeman, Urmas Rajaver, Tauno Laja ja Throwald-Eirik Kaljo.

Kell 18.45 Kuressaare linnastaadionil algava mängu peakohtunik on Eiko Saar, keda assisteerivad Joonas Jaanovits ja Andrei Karhu.

Mängueelsed kommentaarid:

Sergei Zamogilnõi: “Kindlasti on mäng Tammekaga meie jaoks hooaja üks otsustavamaid mänge. Loodan, et tuleme sellest katsumusest edukalt välja ja võidame.”

Andre Ilves: “Kohtumine Tammekaga koduväljakul on meie jaoks kindlasti väga tähtis mäng. Vaja on kolm punkti ja läheme kindlasti võitma.”

Kristjan Tiirik: “Võiduvõimalused on täiesti olemas ning eks need meil vaikselt peas mõlguvad, kuid siin on palju agasid ning paljuski on küsimus õnnes. Võidab see, kes rohkem tahab, ning tuleb parema häälestatusega mängule.”

Janno Saks: “Mäng tuleb kindlasti võitlusrohke – peame olema paremini häälestatud ja valmis tugevaks lahinguks. Kindlasti tuleb olla enesekindlam ja palliga mängija peab võtma vastu lihtsaid otsuseid. Kuressaarel on kasutada koduväljaku eelis ning pikk sõit ei tee meile samuti kasu. Siiski anname endast parima, et tulemus oleks positiivne.”