Nädalavahetus võiduta

Lõppenud nädalavahetus FC Kuressaare süsteemi klubidele midagi üleliia positiivset kaasa ei toonud – esindusmeeskond mängis Meistriliigas küll FC Viljandiga väravateta viiki, ent madalamate liigade võistkonnad pidid kõik kaotusvalu kogema.

Kõrgliiga 11. voorus jätsid saarlased kasutamata võimaluse tõusta liigatabelis Viljandist mööda seitsmendale kohale, kui koduplatsil ei suudetud just mulkidele väravat lüüa. Abi polnud ka aru kaotanud Marten Mütti eemaldamisest 64. minutil, kust alates Viljandi kümnekesi mängima pidi.

Järgmise matši peab FC Kuressaare esindusmeeskond juba teisipäeval, kui kodus võõrustatakse vahelejäänud mängus Tartu Tammekat.

5. mail kell 17:00 Kuressaare linnastaadion (Staadioni 2, Kuressaare)
FC KURESSAARE – FC VILJANDI 0:0 (0:0)
mitteametlik protokoll
Väravad: –
Hoiatused: 26. Andre Ilves, 59. Märten Pajunurm, 86. Märt Kluge – 80. Bert Klemmer
Eemaldamine: 64. Marten Mütt

FC Kuressaare: 1-Lavrentjev, 25-Viira, 33-Pajunurm, 4-Kluge, 26-Kivi, 18-Aljas, 23-Luup, 10-Ilves (62. 7-Gerasimov), 17-Valmas, 11-Reinsalu (82. 13-Rauno Reiman), 3-Könninge.
Varus: 12-Riido Reiman, 7-Gerasimov, 15-U. Rajaver, 13-Rauno Reiman.

FC Viljandi: 1-Dmitriev, 17-Karu, 4-Indermitte, 23-Klemmer, 26-Liivamägi, 16-Ottis (72. 45-Munskind), 7-Leimann, 11-Krillo (82. 15-Metsa), 22-Mütt, 8-Sinilaid, 10-Laht (60. 9-Lepik).
Varus: 12-Palm, 45-Munskind, 18-Kaarlimäe, 15-Metsa, 9-Lepik, 80-Tšegodajev.

Mänguolud: +11, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 147
Peakohtunik Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Marger Pormann

Oma järjekordse etteaste tegi II liiga lääs/lõuna tsoonis duubelmeeskond Sörve JK, kes hävis võõrsil Tartu SK10-le. 35. minutiks Ergo Eessaare neljast väravast lootusetusse seisu jäänud saarlased sai pisukestki lohutust 68. minutil, kui Mario Pruul ühe värava tagasi lõi.
11 mehega Tartusse sõitnud Sörvele ei jäänud aga šanssigi mängu enda kasuks pöörata ning lõpuvile kõlades olid kaotusnumbrid 1:6.

Sörve JK koosseis: Martin Prostang, Algis Kelder, Arli Saar, Kaarel Mai, Theodor Kaljo, Mario Pruul, Sander Seeman, Urmas Rajaver, Alari Saar, Endrik Jäger, Tauno Laja.

1:6 numbritega koslepi sai kätte ka III liiga läänetsoonis palliv Saaremaa JK. Kiirelt kaotusseisu jäänud võistkonna eest lõi küll Priit Reiska viigivärava, ent puhkama mindi juba võõrustajate Rapla Atli 3:1 eduseisu.
Teisel kolmveerandtunnil lisaks kolm vastuseta väravat löönud raplakad kirjutasid sellega tabelisse oma hooaja teise võidu, Saaremaa JK-le oli see esimesek kaotuseks.

Saaremaa JK koosseis: Martin Prostang, Karl Oskar Villsaar, Laur Vatsfeld (Alari Saar), Stenver Matt, Riho Timm (Priit Salong), Priit Reiska, Kristo Salumaa, Mait Erlenbach, Thorwald-Eirik Kaljo, Taavi Meier, Keito Liiv (Merlis Rand).

Pühapäeval löödi kuus väravat ka FC Kuressaare naiskonnale ning seda Esiliigas Tartu Tammeka duubelnaiskonna poolt. Saarlannad tegid peatreener Arli Saare sõnul väga hea esimese poolaja, omasid mitmeid võimalusi skoorimiseks, kuid puhkama mindi sellest hoolimata väravateta viigiseisul.
Teiseks kolmveerandtunniks vahetas Tammeka aga sisse kolm Meistriliiga mängijat, kes sel korral ka mängu ära otsustasid – Kuressaare võrku löödi kuus vastuseta palli ning võeti kindel 6:0 võit.

FC Kuressaare naiskonna koosseis: Kätriin Tamm, Maria Trave, Liis Lõhmus, Heddi Pruul, Liina Malk, Annemari Pruul, Kateriin Pani, Liisi Salong, Triin Juulik, Gristi Adrat (Gerda Nelis), Eva Haavel (Maria Pihlak).