FC Kuressaare lõi käed Sören Kaldmaga

2 minuti lugemine

FC Kuressaare tugevdas oma ridu seni Tallinna JK Kalevis mänginud Sören Kaldmaga, kes on kuulunud veel Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna koosseisu ning esindanud kolmel korral Eesti koondist.

„Eelmise aasta lõpus tuli võimalus kandideerida Tulsa University (USA) spordistipendiumi kohale magistrikraadi omandamiseks ja samas oleks olnud võimalus mängida ka jalgpalli,“ rääkis 24-aastane Sören Kaldma, kes haaras sellest kinni.

„Kandideerimisprotsess oli pikk ning spordistipendiumi saamiseks pidin täitma teatud tingimused, mille USAs ülikoolide sportmängude korraldaja on ette seadnud. Kahjuks, sain ma negatiivse vastuse, sest olen tegutsenud aastaid professionaalse mängijana Eesti Premium liigas. Eestisse jäädes olin valiku ees, kas jätkata mängimist Tallinna Kalevis või liikuda mujale klubisse. Võimaluse avanedes liituda FC Kuressaarega, ei olnud mul pikalt aega mõelda ega vajanudki seda. Kohtudes klubi peatreeneriga tuli otsus kiirelt ja kergelt.“

Sören Kaldma usub, et Kuressaare teeb head tööd ning liigub õiges suunas ja seda kinnitas ka vestlus peatreeneriga. „Näen, et sobin FC Kuressaare keskkonda ning suudan meeskonda aidata. Teiste klubidega ma ülemineku akna avanedes ühenduses ei olnud,“ lausus ta.

Uue mängija liitumisega muutub konkurents FC Kuressaares veelgi tihedamaks, kuid Sören Kaldma sõnul teeb ta endast kõik, et olla peatreeneri valikus. „Saan meeskonda aidata ikka ainult tööd tehes ja maksimaalselt pingutades, nii treeningutel kui mängudes. Näen, võimalust arenemiseks koos klubiga,“ oli vajadusel erinevatel positsioonidel tegutsev mängija enesekindel.

„Olen oma jalgpalluri karjääri jooksul mänginud nii keskkaitses, kui ka poolkaitses. Mis positsiooni ma Kuressaares mängima hakkan selgub, kui liitun klubi treeningutega. Olen valmis oma koha eest võitlema ja ei oota, et keegi mulle midagi lihtsalt kätte annaks. Sisemine konkurents on edasiviiv jõud.“

Sören Kaldma hinnangul on FC Kuressaare teinud sel hooajal sammu edasi ning seda näitavad hetkeseis turniirtabelis, kogutud punktid ja treeningutel tehtav korralik töö. „Hindan meeskonna võimalusi Premium liigasse püsima jääda kõrgelt,“ lausus ta.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Sören Kaldma on mängija, keda ta on alati oma meeskonda soovinud ja seda juba Nõmme Kalju päevil. „Aga olukord on nii läinud, et ta liitub Kurega praegu,“ lausus ta.

„Oma mängukvaliteedilt ja iseloomu omadustelt ta sobib meie meeskonda. Sören võib mängida erinevatel positsioonidel ja saame teda meie meeskonnaga liitumise puhul vaid õnnitleda.“