Kaleviga mängus sündis publikurekord

2 minuti lugemine

Esmaspäeval linnastaadionil Tallinna JK Kalevi vastu mängitud FC Kuressaare kohtumist jälgis tribüünidel 747 pealtvaatajat, millega löödi üle 29. mail 2009. aastal samuti Kalevi vastu tehtud senine rekord 550.

„Seda numbrit võib pidada väga ilusaks ja see on suurem, kui ma oskasin ja julgesin loota,“ tunnistas FC Kuressaare kogukonnajuht Liina Tamm. „Aga pigem on see seni veel ühekordne ja sellist külastatavust lähiajal ja ka pikemas perspektiivis on raske loota. Kui hooaja algul oli plaan tõsta pealtvaatajate arvu 20 protsenti ehk 250 peale, siis nüüd tahaks aasta lõpuks keskmiseks 260 külastust.“

Liina Tamme hinnangul langesid esmaspäeval paljud asjaolud klubi jaoks soodsalt kokku. Mäng oli põnev, ilm oli ilus, suviseid turiste oli palju, fännid olid kohal ja andsid traditsiooniliselt endast parima. „Kindlasti oli üks tore jalkaõhtu,“ lisas kogukonnajuht.

Klubi sidus mängu Tallinna Kaleviga Kuressaares kolm päeva kestnud noorte jalgpalliturniiriga Saaremaa Cup, kus osales 28 võistkonda ning kes piduliku rongkäiguga läbi Kuressaare linnastaadionile avatseremooniale sammusid ja siis ka mängu vaatama jäid.

Nii oli lisaks lastele kohal ka palju nende vanemaid. „Kindlasti oli nende hulgas palju neid, kes pole varem Kure mängudele sattunud ja nüüd loodan, et nad said tribüünidel elamuse, nägid et tegu ei ole mitte ainult ühe jalgpallimänguga vaid, et tegevust jagub enamaks,“ oli Liina Tamm tuleviku osas optimistlik.

Samas ei osanud kogukonnajuht öelda, kas 747 pealtvaatajat on FC Kuressaare kodumängul maksimaalne tulemus. „Ühel päeval võiks ka ju tuhat inimest kokku tulla ja miks mitte järgmise aasta Saaremaa Cupil. Aga me oleks seekord ka 400 pealtvaatajat ilma turniiril osalejateta tribüünile saanud,“ rääkis ta.

Head tööd rahva staadionile saamiseks tegi ka klubi maskott Thor, kes linnas jagas mängukavasid ja flaiereid. Muidugi oli oma osa ka eelneval kogukonnatööl, sest klubi püüab oma inimestega olla pidevas kontaktis.

„Tahaks loota, et edaspidi on mängul ikka vähemalt 300 pealtvaatajat,“ märkis Liina Tamm. „Sügisel, kui ilmad lähevad kehvemaks jääb ka fänne muidugi vähemaks, aga niipalju kui kannatab, võiks ikka mängudel käia.“

Liina Tamme sõnul ongi hetkel suureks miinuseks staadioni kehv infrastruktuur. Vihmase ja tuulise ilmaga ilma katuseta tribüünidel eriti mugav istuda ei ole, WC-d staadionil praktiliselt ei ole ja käsi pesta ei saa ning toitlustamine on keeruline.

„Meie vabatahtlikud on higi otsaees telgis toimetanud, aga tegelikult võiks olla kindel staadionihoone, kus saab inimestele normaalselt süüa ja juua pakkuda ning vajadusel ka kempsu minna,“ tõdes Liina Tamm.

Alates juuli algusest, kui fännid taas väljaku äärde lubati, on publikunumbrid Premium liigas olnud meeldivalt kõrged ning hetkel on keskmine pealtvaatajate arv ühe mängu kohta 479.

Klubide kaupa on keskmised publikunumbrid hetkel sellised: FC Flora – 904, FCI Levadia – 591, Viljandi JK Tulevik – 542, Tartu Jalgpallikool Tammeka – 527, Nõmme Kalju FC – 416, FC Kuressaare – 393, JK Narva Trans – 385, Paide Linnameeskond – 303, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev – 275, Tallinna Jalgpalli Klubi Legion – 233.