Kure langes Narvas võideldes

2 minuti lugemine

Premium liigas kaotas FC Kuressaare võõrsil Narva JK Transile 0:1, kuid meeskond võitles punktide nimel viimase sekundini.

„Ma arvan, et mängisime väärikalt ja näitasime vaatamata kaotusele kvaliteetset mängu,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et üks eksimus oli ja Narva kasutas selle ka ära.

Narva Kreenholmi staadionil mängitud kohtumises oli esimene hea väravavõimalus Kuressaarel, kui Rasmus Saar tabas võõrustajate väravalatti. Võimalusi oli hiljemgi, kuid Transi väravavahti seekord üle mängida ei suudetud.

Head tööd tegi Kure väravasuul Magnus Karofeld, kes mitmel korral meeskonna oma tõrjetega halvemast päästis. „Muidugi oli vastasel momente, kuid me aitasime väljakul üksteist ja seepärast on kaotuse üle veidi kahju, sest tegime meeskondlikult ära suure töö,“ märkis Roman Kožuhhovski.

Kohtumise ainus värav löödi 54. minutil, kui võõrustajad kasutasid ära viikingite ainsa eksimuse. „Muidu olen poistega rahul,“ märkis peatreener. „Ei taha rääkida sellest, kuidas oleks olnud. Julgen öelda, et läheme alati väljakule mängu võitma – mitte mängima väärikalt ja viigi peale, vaid ühe mõtteliselt mängu võitma.“

Samas ei mänginud Narvas kaasa üldiselt põhikoosseisu kuulunud Sander Laht, Sander Seeman ja Ranon Kriisa. Roman Kožuhhovski hinnangul ta siin suurt probleemi ei näinud, sest meeskond peab õppima mängima nendega, kes meil on ja siin on otsustav võitjate psühholoogia.

„Me ei pea mõtlema sellele, et keegi puudub ja mis me teeme. Peame lihtsalt õppima olema võitjad. Peamine, et meeskonnal pole kompleksi ja mängime nendega kes on.“

Koosseisus oli siiski ka Kalevi vastu reie tagalihast vigastanud Sander Laht, kes väljakul küll ei käinud. „Ma arvan, et ta peab praegu rahulikult sellest olukorrast välja tulema,“ leidis Roman Kožuhhovski. „Ma võin öelda, et kõik selle meeskonna mängijad tulevad vajadusel väljakule traumaga. Nad on valmis end ohverdama meeskonna nimel.“

  1. augustil kell 19.00 Narva Kreenholmi staadionil

Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 382

JK Narva Trans – FC Kuressaare 1:0 (0:0)

Väravad: 54. Nikita Mihhailov

Hoiatused: 38. Roman Nesterovski, 51. Oleg Kurotškin (peatreener), 53. Roman Sobtšenko, 90+4. Maksim Tšerezov – 32. Daniel Tuhkanen, 70. Joonas Soomre, 90+1. Silver Alex Kelder, 90+2. Märten Pajunurm

JK Narva Trans: Aleksei Matrossov, Artjom Škinjov (37. Nurlan Novruzov), Roman Nesterovski (63. Maksim Tšerezov), Ofosu Appiah, Martin Käos, Nikita Mihhailov, Irie, Aleksandr Ivanjušin, Aleksandr Zakarljuka, Roman Sobtšenko (81. Sadio Tounkara), Chinedu Geoffrey.

Varumängijad: Maksim Pavlov, Nikita Savenkov, Nurlan Novruzov, Sadio Tounkara, Maksim Tšerezov, Sergei Kondrattsev, Viktor Plotnikov.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Märten Pajunurm, Marco Lukka, Mairo Miil, Joonas Soomre, Oliver Rass, Daniel Tuhkanen (79. Elari Valmas), Silver Alex Kelder, Mattias Männilaan, Rauno Tutk.

Varumängijad: Roland Kütt, Sander Laht, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev.

Peakohtunik: Grigori Ošomkov

Abikohtunikud: Artur Telling, Igor Kübarsepp

Neljas kohtunik: Dmitri Kulikov