Kure FC Flora võimu vastu ei saanud

Premium liigas alustas FC Kuressaare võõrsil südilt Tallinna FC Flora vastu, kuid Eesti meister võttis siiski oma numbritega 3:0.

„Meie algus oli hea,“ tõdes Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Usun, et kui meile poleks esimese poolaja lõpus seda väravat ära löönud ja vaheajani olnuks seis 0:0, siis tehtud korrektuuridega oleks saanud veel paremini vastu. Aga kokkuvõttes õnnitlem Florat võidu puhul.“

A.Le Coq Arenal mängitud kohtumises alustas Kure ja esimesed 20 minutit kontrollis isegi mängu. Head pealelöögid olid Sander Seemanil, Märten Pajunurmel ja Rasmus Saarel. Tasapisi hakkas aga tiitlikaitsja mängumootor üha paremini tööle ja 30. minutil tabasid nad ka Magnus Karofeldi värava latti. 39. minutil viis Martin Miller ka kodumeeskonna 1:0 juhtima.

„Ma ei taha öelda, et meie hea algus tuli Flora loiust tegutsemisest,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Flora on parim meeskond liigas, nad mängivad eurosarja, nad on eesti meistrid ja ka liiga liidrid. Nad on nüanssides ja detailides meist paremad, kuid oma meestega olen jätkuvalt rahul.“

Erinevalt kohtumise algusest alustati teist poolaega kehvalt ning Flora lõi 54. ja 57. minutil kaks väravat juurde. Kure parim võimalus oli 72. minutil, kui Märten Pajunurme karistuslöögi 20 meetrilt suutis väravavaht Matvei Igonen tõrjuda.

Roman Kožuhhovski ei tee numbrit sellest, et Kure pole Florale juba ammu väravat löönud. „Näen, kuidas poisid teevad trenni, me saame üha enesekindlamaks ja nüüd valmistume mänguks Levadiaga,“ oli peatreener enesekindel.

Tallinna FC Flora – FC Kuressaare 3:0 (1:0)

Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.