FC Kuressaare mängukorraldus Premium liiga seitsmes

< 1 minuti lugemine

Eesti meistrivõistluste tippliigades antakse klubide mängukorraldusele hindeid, mis on aastast-aastasse olnud järjepideval tõusuteel.

Klubide kodumängude korraldust hindavad Premium liigas viiepallisüsteemis EJLi poolt määratud mängukorraldusjuhid ning Esiliigas ja Esiliiga B-s mänguinspektorid. Koondhinde moodustavad väljaku seisukorra ning pallilaste, teadustuse, heli, toitlustuse ja turvalisuse kvaliteedi hinnete keskmised väärtused. Esiliigas ja Esiliiga B-s toitlustus juhendi järgi kohustuslik ei ole ning seda eraldi ei hinnata.

Tänavusel hooajal oli parim mängukorraldaja Paide Linnameeskond, kelle keskmine hinne oli 4,52. Sellega tehti Premium liiga mängukorralduses suurim arenguhüpe: eelmisel aastal oli Paide hindeks 4,0. Eriti kõrgelt hinnati Paide puhul teadustust, heli ja väljakute seisukorda nii naturaal- kui kunstmurul.

Esikolmikusse mahtusid ka Tallinna FC Flora, kelle hinne oli 4,47, ning Tallinna FCI Levadia, kelle keskmiseks oli 4,35. Flora ja Levadia parandasid oma hinnet võrreldes mullusega vastavalt 0,27 ja 0,05 võrra.

Suure tõusu tegi ka Tartu JK Tammeka, kes parandas oma keskmist 0,36 võrra ning paigutus hindega 4,26 üldjärjestuses neljandale kohale. Nelja palli künnise ületasid ka Pärnu JK Vaprus (4,23), Nõmme Kalju FC (4,06), FC Kuressaare (4,06) ning JK Tallinna Kalev (4,0).