Kure 25: FC Kuressaarel taas uus treener            

< 1 minuti lugemine

Kuigi vahetult pärast 2000. aasta hooaja lõppu pidi FC Kuressaare treeneriposti üle võtma Viljandi Tulevikku juhendanud Aivar Lillevere, asus järgmisel aastal meeskonna etteotsa seni FC Valgat ohjanud Zaur Tšilingarašvili.

FC Kuressaare president Priit Penu ütles toona Meie Maale, et taas Viljandi Tuleviku treeneripostile asunud Tarmo Rüütli tahtis Aivar Lilleverega koostööd jätkata ja soovis meest oma assistendiks. “Zauril on kindlasti poistele veel midagi pakkuda,” sõnas Penu.

FC Kuressaare uus treener Zaur Tšilingarašvili ütles Meie Maale, et tema määramine meeskonna etteotsa ei ole üllatus, sest peamiselt endistest FC Valga mängijatest koosnev sats on talle tuttav.

Treeneri sõnul on eelseisvatest plaanidest ja eesmärkidest veel vara rääkida, kuid tulevikus tahab ta viia FC Kuressaare FC Flora ja Viljandi Tuleviku tasemele. “Tahan maksimaalset,” märkis viie aasta eest FC Flora süsteemis treenerina tööle asunud Tšilingarašvili.

“Meeskonnas on palju talendikaid mängijaid, kes võivad mõne aasta pärast jõuda ka Eesti koondisse, kuid nendega on vaja ainult tööd teha,” lisas ta.

FC Kuressaare koosseisu arvati ka kolm saarlast. Mullu meeskonna kapteni kohuseid täitnud Priit Reiska, ründaja Maikko Mölder ja väravavaht Mihkel Aksalu. “Raske öelda, kuidas saarlastega on,” tunnistas Tšilingarašvili, kes on näinud vaid Reiska ja Mölderi mängu. “Loodan, et saan neid maksimaalselt kasutada, kuigi Mölder on taktikaliselt ja tehniliselt veel rabe.”