Foto: erakogu

FC Kuressaare särgid jõudsid Brasiiliasse

2 minuti lugemine

FC Kuressaare endiste mängijate Aivo Lauli ja Endrik Jägeri mängusärgid kuuluvad nüüd brasiillase Leandro Guimarcesi kollektsiooni.

Novembri lõpus kirjutas mees kaugelt maalt FC Kuressaare facebooki lehe kaudu, et ta on jalgpallisärkide koguja Brasiiliast ja soovib saada endale mõne Eesti klubi oma. Kuid ta lisas, et kogub ainult kasutatud originaal mängusärke.

FC Kuressaare uue tegevjuhi Martti Puki sõnul oli väike üllatus, et meie klubi üldse on Brasiilias märgatud ja et keegi sealt soovib veel särke, seda ei oleks oodanud.

„Korra tekkis ka mõte, et tegemist on mingi spämmkirjaga, aga siiski vastasin ja kui vastusele tuli väga kiire reageerimine ning paari kirjaga oli selge, et särgisoov on väga tõsine, siis mõtlesin, et see mees peab need särgid saama,“ lausus Pukk.

Pärast mõningast kirjavahetust läksid Brasiilia poole teele kolm FC Kuressaare mängusärki – Aivo Lauli kollane kodusärk ja tumesinine Nike’i võõrsilsärk hooaegadest 2009/10 ja Endrik Jägeri kollane Joma kodusärk kahest viimasest hooajast.

FC Kuressaare särgid väärikas seltskonnas

FC Kuressaare särgid leidsid koha 1996. aastast kollektsioneerimisega tegeleva Leandro Guimarcesi maja toas, kus tal on üle neljasaja mänguvormi. „Suur tänu, FC Kuressaarel on minu südames eriline koht! See on esimene Eesti klubi, kes minu palvele vastas,“ oli brasiillane Saaremaa esindusmeeskonna särkide üle õnnelik.

Kuna tema lemmikmeeskond on Flamengo Rio de Janeirost, siis üle kahesaja särgi on just selle klubi omad. Saja särgi ringis on tal Soomest, Rootsist ja Norrast ning nüüd ka Eestist.

Martti Puki sõnul küsitakse Eestis meie fänniasju ikka vähe ja mõne tuntuma välismaa klubiga ei saa üldse võrreldagi. „Aga võib-olla on siin põhjus klubide enda tegemata töös ja info puuduses,“ tõdes klubijuht.

„Liiga palju aega läheb muude probleemidega  tegelemiseks ja alati on ka raha küsimus. Aga üritame vähemalt FC Kuressaares asja jõudumööda parandada. Kodulehel on juba olemas koht, mille kaudu saab infot ja kui keegi midagi soovib, siis võib alati kasvõi  Facebooki kaudu teada anda. Hea tahtmisega on kõik asjad organiseeritavad.“