Heast esimesest poolajast Paide vastu ei piisanud

2 minuti lugemine

Kuigi Premium liigas andis FC Kuressaare euromängudeks valmistuvale Paide Linnameeskonnale esimesel poolajal kõva lahingu, tuli lõpuvile kõlades tunnistada vastase 4:0 paremust.

„Plaan oli paigas, sest tundsin, et tuleb keeruline mäng ja lootsin seepärast meie standard olukordadele,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Me teadsime, et vastane on praegu heas konditsioonis ja niipalju, kui meid täna füüsiliselt jagus, niipalju suutsime ka survele vastu seista.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises pani Paide esimesel poolajal võõrustajatele surve peale, kuid saarlaste kaitset murda ei suudetud, korra tegi supertõrje väravavaht Magnus Karofeld ja Paide väravaposti tabas Mairo Miil.

Teise poolaja alguses said külalised oma tahtmise, kui Edrisa Lubega avas 50. minutil skoori. Väravad löödi veel 67., 76. ja 90. minutil, kusjuures Siim Luts ei realiseerinud ka penaltit. Kure poolt oli võimalus karistuslöökidega skoori teha Sander Lahel ja Märten Pajunurmel, Paide väravalatti kolistas Mairo Miil.

Roman Kožuhhovski hinnangul võib selle kohtumise jagada kaheks poolajaks. „Kuni meil jagus esimesel poolajal jõudu suutsime tegutseda kompaktselt ja vastasel oli meie kaitset raske murda. Teisel poolajal andis aga tunda füüsiline väsimus, Paide mängis meiega rünnakul piisavalt agressiivselt ja jäime jõupoolest hätta.“

Peatreener lisas, et kindlasti mõjutas mängukulgu see, et Paide avas skoori kohe teise poolaja algul. „Kui me minutit 15-20 oleks suutnud ära kannatada oleks läinud lihtsamaks, sest vastane oleks hakanud kiirustama. Esimene värav sundis meid ka ennast rohkem avama,“ selgitas ta.

Roman Kožuhhovski ei soovinud öelda, mille poolest Paide Kurest parem oli. „Ma ei ütle kunagi, et minu mängijad on kellestki kehvemad ja ma suhtun oma meestesse austusega. Lihtsalt vastane oli meist täna tugevam,“ tõdes peatreener.

  1. augustil kell 19 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 0:4 (0:0)

Mänguolud: +18, pilves tuuline hoovihmadega ilm, muruväljak heas seisukorra

Pealtvaatajaid: 176

Väravad: 50. Edrisa Lubega, 67. Sergei Mošnikov, 76. Siim Luts, 90. Henri Anier

Hoiatused: 38. Sander Seeman, 52. Oliver Rass, 64. Märten Pajunurm, 77. Silver Alex Kelder, 81. Mairo Miil – 59. Siim Luts

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Rauno Tutk (71. Elari Valmas), Sören Kaldma, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Oliver Rass, Daniel Tuhkanen (72. Michael Schjönning-Larsen), Sander Laht, Silver Alex Kelder.

Varumängijad: Roland Kütt, Michael Schjönning-Larsen, Elari Valmas, Sten Penzev, Kristjan Moorats.

Paide Linnameeskond: Mait Toom, Karl Mööl, Kristjan Pelt, Martin Kase, Joseph Saliste, Sander Sinilaid, Sergei Mošnikov, Andre Frolov, Edgar Tur (80. Deabeas), Edrisa Lubega (67. Henri Anier), Siim Luts.

Varumängijad: Mattias Sapp, Mikel Gurrutxaga, Muhammed Sanneh, Henri Anier, Bruno Caprioli, Deabeas.

Peakohtunik: Siim Rinken

Abikohtunikud: Thor Vaas, Petter Shultz

Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson