Helina Tarkmeel ja Kaili Lilles alustavad koondisega valikmänge

< 1 minuti lugemine

Eesti neidude U17 jalgpallikoondis, kelle ridadesse kuuluvad saarlannad Helina Tarkmeel (FC Flora) ja Kaili Lilles (FC Kuressaare) sõitis Bulgaariasse, kus peetakse Euroopa meistrivõistluste valikturniiri kohtumisi. Koos Eestiga võistlevad koha eest A-tugevusgrupis võõrustajamaa ja Gruusia eakaaslased.

Neidude U17 jalgpallikoondise peatreener Aleksandra Ševoldajeva nimetas valikturniiri koosseisu 20 mängijat, kes tulevad 9 erinevast klubist. Koondist ootab ees 2021/2022 EM-valikturniiri teine ring, kus Eesti kuulub B-tugevusgruppi. 2022/2023 EM-valiksarjaks tõusevad kõrgeimasse tugevusgruppi kuue alagrupi võitjad ning parim teise koha teeninud koondis.

Eesti neidude mängud toimuvad Bulgaarias Silvenis: kolmapäeval, 16. märtsil minnakse vastamisi võõrustaja Bulgaariaga ning kolm päeva hiljem, 19. märtsil on vastaseks Gruusia. Mõlema mängu avavile kõlab Eesti aja järgi kell 14.30.

Aleksandra Ševoldajeva sõnul on koondisel selge eesmärk mõlemad mängud võita ja tõusta seeläbi A-tugevusgruppi. „A-tugevusgrupp tagab meile kõrgetasemelised vastasseisud, mis on järgmisel aastal Eestis toimuva finaalturniiri eel väga olulised,” rääkis Ševoldajeva.

„Vaid võrdsete vastastega mängides on end keeruline ette valmistada finaalturniiriks, kus meid ootavad ees kordades kõvemast puust Euroopa tipud. Seetõttu on väga oluline, et oleksime Bulgaarias edukad.”

Ševoldajeva sõnul on Bulgaariasse reisiv koosseis väga motiveeritud, samas jääb vigastuse tõttu mitu olulist mängijat eemale. „Esimene ülesanne on koondise keskkonda sisse elamine ja ühise rütmi leidmine. Tõsisema fookuse võtame sisse reisijärgsel päeval, et olla kolmapäevaseks mänguks maksimaalselt valmis,” märkis Ševoldajeva.