Kaili Lilles lõi koondises värava

Eesti neidude U17 jalgpalikoondis jäi EM-valikturniiri avamängus võõrustajamaa Bulgaaria vastu 1:3 kaotusseisu, kuid pööras lõpu eel seisu ümber ja kirjutas tabelisse olulise 4:3 võidu, üks tabamus kanti FC Kuressaare ründaja Kaili Lillese arvele. Helina Tarkmeel tegi kaasa kogu kohtumise.

B-tugevusgrupi miniturniiri võõrustav Bulgaaria asus avapoolaja keskel 2:0 juhtima, enne kui Mia-Lisette Sarapik vaheajaks vahe minimaalseks muutis. Teise poolaja alguses skoorisid bulgaarlannad ka kolmandat korda ning kuigi Vanessa Grutop vastas peagi 2:3 väravaga, jäi see seis tabloole kauaks püsima, vahendab soccernet.

Alles 87. minutil saabus murrang, kui viigi seadis jalule 71. minutil. vahetusest sekkunud Kaili Lilles. Ning teisel lisaminutil kindlustas kaugetele külalistele magusa võidu Kaisa Triin Arike.

Tegemist oli avamänguga B-tugevusgrupi turniiril, kus lisaks Bulgaariale osaleb ka Gruusia. Grupi võitja tagab järgmiseks hooajaks koha kõrgeimasse tugevusgruppi, mida eestlannad sinna jahtima sõitsidki. Eesti neidude peatreener Aleksandra Ševoldajeva selgitas enne väljasõitu, et kõrgseltskonda tõusmine on oluline, pidades silmas 2023. aastal Eestis peetavat U17 neidude EM-finaalturniiri.

Gruusia eakaaslastega kohtuvad eestlannad sel laupäeval, mil saabki miniturniir Eesti jaoks läbi. Sellest omakorda kolm päeva hiljem ootab ees veel Gruusia ja Bulgaaria mäng, mis paneb alagrupi paremusjärjestuse lõplikult paika.