Helina Tarkmeel liitus FC Floraga

2 minuti lugemine

Lisaks Kristina Teernile ja Victoria Vihmanile liitus Eesti valitseva meistri FC Flora naiskonnaga FC Kuressaare U17 võistkonnast veel Helina Tarkmeel.

FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva ütles, et kuna FC Flora ja FC Kuressaare vahel on hea koostöö, siis leiti, et Helina Tarkmeel võiks olla üks nendest mängijatest, kes peaks harjutama ja mängima kõrgemal tasemel.

„Ta käib aeg-ajalt meie esinduse trennides ja vaikselt anname võimalusel ka mänguaega,“ rääkis ta. „Aitame Helinal siseneda protsessi ja oma mängus juurde panna. Tegu on andeka mängijaga, kuid tööd on vaja teha veel väga palju.“

Helina Tarkmeel ütles, et kuna Kristina Teern ja Victoria Vihman Floras juba mängisid, siis oli tal lihtsam Eesti tugevaima naiskonnaga liituda. „Vastu võeti mind hästi, FC Floraga liitumine on mulle väga tähtis ja kindlasti on hea tunne, et mind sinna kutsuti,“ rääkis ta.

Aleksandra Ševoldajeva hinnangul on Helina Tarkmeel väga mitmekülgne mängija, aga aeg näitab tema tugevusi kõrgemal tasemel. „Helina oskab anda sööte, tal on tugev ja stabiilne pealelöök. Ta võib olla ründavas rollis, aga ta on ka hea kaitses ja ei karda võitlust,“ tõi peatreener välja Kure kasvandiku paremad omadused.

„Nõrkusi on selles eas mängija puhul raske välja tuua. 15-17 aastastel on see seotud väheste kogemustega, aga see on ka üks põhjusi miks me Helina oma treeningutesse ja mängudesse kaasame.“

Aleksandra Ševoldajeva hinnangul vajab Helina Tarkmeel enesekindluse saavutamiseks tugevamat keskkonda, aga see on nii kõigi noormängijate puhul ning selle nimel klubis ka tööd tehakse.

Oma eesmärkidest rääkides ütles Helina Tarkmeel, et kindlasti soovib ta saada võimalikult palju mänguaega. Praegu on tal naiskonna treeningutel läinud hästi ja treener on kiitnud kaitsemängu.

Ise peab neiu oluliseks, et saab mängida ka Kure U17 võistkonnaga. „Seal on inimesed, kellega koos ma olen kogu aeg mänginud, oleme saanud tugevamaks ja sügisel võiks Eesti meistriks tulla,“ lausus ta.

FC Kuressaare treener Reivo Vinteri sõnul on  tal hea meel, et Helina Tarkmeelel on suured eesmärgid ja ta tahtis seda järgmist sammu astuda Floraga liitumise näol. „Lisaks talendile on ta väga töökas ja sellepärast usun, et tal on head võimalused end sel tasemel tõestada ja pildile mängida,“ lausus ta.

„U17 võistkonna jaoks on see muidu väga suure väärtusega, et meil on võimalus kasutada meistriliiga tasemel mängijaid. Eks nende mänguaeg hakkab sõltuma sellest, kui suurt koormust nad Floras kandma hakkavad, aga ootan neilt kindlasti nii väljakul, kui väljaku kõrval eeskujuks olemist noorematele mängijatele ja nende toetamist.“

FC Flora ridadesse kuuluv keskkaitsja Liis Lepik keskendub täna veel õpingutele ja tööle ning oma kogemustega teisi saarlasi suurt aidata ei saa. Küll on aga Aleksandra Ševoldajeva sõnul FC Kuressaare U17 võistkonnast mullu FC Floraga liitunud ründajal Kristina Teernil ja väravavahil Victoria Vihmanil Helina Tarkmeelega võrreldes lihtsam, sest nad on juba naiskonna koormustega kohanenud.

Peatreeneri hinnangul on saarlannad oma tegutsemises sihikindlad, nad tõstavad naiskonna keskmist pikkust, nad on liikuvad ja sportlikud ning teavad kuhu nad on tulnud ning võtsid oma võimalusest kinni.

„Koht põhikoosseisus ei ole kindel kellelgi ja mänguaja saamisel valitseb konkurents,“ märkis Ševoldajeva. „Kui nad jätkavad hoolega töö tegemist, siis seal piiril nad on. Üldiselt on nad koosseisu hästi sulandunud.“