Kure uued stipendiaadid on Andero Kivi ja Marcus Puust

< 1 minuti lugemine

FC Kuressaare uued noormängija stipendiaadid on teises liigas mängiva FC Kuressaare II ründaja Andero Kivi ja poolkaitsja Marcus Puust.

FC Kuressaare II treener Jan Važinski arvestab tänavu mõlema mängijaga. „Kindlasti on neile stipendiumi määramine teenitud,“ lausus ta, lisades, et tegu on andekate noormeestega, kes tõsise tööga võivad jalgpallis ka midagi korda saata.

Jan Važinski sõnul on Andero Kivi puhas ründaja, kellel on olemas väravalöömise instinkt ja oskab neid ka lüüa. „Ta on kiire ja osav mängumees, kes armastab jalgpalli ja on jalgpallile pühendunud,“ rääkis treener.

„Ta on noore mängijana meeste hulgas kahel eelmisel hooajal mänginud väga resultatiivselt, kuid siis sai ta raske vigastuse. Õnneks teeb ta juba trennis tõsist tööd. Igatahes kasvab meil korraliku tasemega ründaja.“

Marcus Puustis nägi Jan Važinski kohe andekat mängijat. „Marcus on oma arengus iga aastaga juurde pannud,“ märkis ta. „Trennides on ta väga hea suhtumisega. Kui ta esimesel teise liiga hooajal andis endast märku, siis eelmisel aastal oli ta juba põhikoosseisus.“

Jan Važinski sõnul näitas Marcus Puust korralikku arengut just hooaja lõpus. „Ta oskab mängida kaitses ja rünnakul, tal on hea sööt ja ta lõi ka väravaid. Kui Marcus veel füüsiliselt juurde paneb tuleb temast korralik mängija,“ lausus treener.

Eesti jalgpalliliidu juhatus on töötanud välja projekti, millega soovitakse toetada andekaid noori ja tugevdada klubide finantssuutlikkust. Projekti kohaselt finantseerib EJL seni meistri- ja esiliigaklubides igal aastal kaht uut mängijat kolmeaastase lepingu alusel. Esimesel aastal on toetus 400, teisel 500 ja kolmandal 600 eurot kuus.