Hooaja kehvem mäng jättis Kure duubli karikata

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare II läks Väikeste karikavõistluste finaali A. Le Coq Arenal kolmandas liigas mängiva Tallinna Zapoosi vastu favoriidina ja tuli välja 0:2 kaotusseisust, tunnistati lõpuks ikkagi vastase 3:2 paremust.

„Selle hooaja kõige kehvem mäng ja kahjuks tuli see just karikafinaalis,“ tunnistas peatreener Jan Važinski, lisades, et ei olnud kerge favoriidina finaali mängida ja sellega ei saanud meeskond hakkama.

Ka Kure kogenuim mängumees Sander Viira ütles, et meeskond ei olnud vaimselt valmis mängu võitma. „Zapoos oli oluliselt paremini mängus sees ja nad karistasid ära ka,“ leidis keskkaitsja.

Zapoos avas mänguskoori 33. minutil, kui Kure väravavaht Saimon Moondu puterdas palli püüdes tsenderduse enda ette maha ja esimesena oli jaol Zapoosi ründaja, kes mänguvahendi tühja võrku põrutas. Kaks minutit hiljem jäi Moondu üks-üks olukorda vastaste ründajaga ja 0:2 oli tõsiasi. Kure õnneks lõi Eerik Poopuu 39. minutil ühe värava tagasi.

„Kahjuks oli pinge liiga suur ja esimesel poolajal ei tulnud praktiliselt midagi välja,“ tõdes Jan Važinski. „Saime enne poolaja lõppu värava kätte ning teisel poolajal olime mängus sees ja jõudsime viigini. Kui juba tundus, et trumbid on meie käes, läks asi jälle käest ära, aga see on jalgpall.“

Kuressaare duubli viigivärav sündis 62. minutil, kui Maarek Suursaar viigistas. Zapoosi võiduvärav sündis aga karistuslöögist 74. minutil. Kohtumise lõpus oli Suursaarel võimalus lüüa viigivärav, aga pall lendas napilt posti kõrvalt mööda. Ühes olukorras jäi Zapoosi kaitsja ette Sander Viira täpsele löögile.

„2:2 pealt tundus, et saame mängu enda kätte, aga vajusime jälle ära, tuli üks karistuslöök ja kõik,“ märkis Sander Viira, kelle sõnul oli näha, et füüsiliselt oli meeskonnal keeruline, sest jalad lähevad muru peal väga kiirelt pehmeks. Esimene poolaeg oli raske ja meestel oli värinat päris palju. Võimas publik, mõlema poole fännid korraldasid korraliku lahingu, vihmane ilm, muru, kes oli vigastusest välja tulnud ja pole trenni teinud. Maarek tubli, et värava lõi, aga ta ei ole vormis.“

1. septembril kell 20:00 A. Le Coq Arenal

FC Kuressaare II – Tallinna FC Zapoos 2:3 (1:2)

Mänguolud: +6, uduvihmane tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 451

Väravad: 39. Eerik Poopuu, 62. Maarek Suursaar – 33. Jürgen Orumaa, 35. Mark-Rene Väljas, 74. Oliver Karlson

Hoiatused: 57. Oskar Pukk, 73. Andrei Bespomoštšnov

FC Kuressaare II: Saimon Moondu, Kristjan Moorats, Sander Viira, Märten Opp, Rando Tarkmeel (46. Reiko Mäeorg), Andrei Bespomoštšnov, Marcus Puust, Reivo Vinter, Miikael Tuus (46. Indrek Mäeots), Maarek Suursaar, Eerik Poopuu (78. Joosep Lonks).

Varus: Andree Goidin, Joosep Kobin, Indrek Mäeots, Joosep Lonks, Reiko Mäeorg.

Tallinna Zapoos: Lauri Jõeäär, Hugo Rebane, Väle Võlma, Kenner Talisainen (87. Marken Malm), Oskar Pukk, Karl Mihkel Pohga (64. Arthur-Henri Ervin), Kaspar Kubber (79. Creiton Kojalo), Oliver Karlson, Kert Jõeäär (74. Martin Naggel), Mark-Rene Väljas, Jürgen Orumaa (68. Markus Mikko).

Varus: Marken Malm, Markus Mikko, Martin Naggel, Rasmus Kuber, Creiton Kojalo, Egon Vaiksaar, Arthur-Henri Ervin.

Peakohtunik: Karl Kena

Abikohtunikud: Henri Kuusk, Kristjan Kruk

Neljas kohtunik: Priit Alekask