Igor Morozov jätkab FC Kuressaare abitreenerina

2 minuti lugemine

Esimest aastat Premium liigas abitreenerina tegutsenud Igor Morozov jätkab FC Kuressaares, kuna keskkond on sobiv ja meeskond ambitsioonikas.

Igor Morozov ütles, et huvi jätkata Kures oli nii tema, kui klubi poolne. „Väga hea kollektiiv ja minul polnud üldse raske oma otsust teha,“ lausus ta. „Järgmise aasta eesmärgid on pigem  meeskondlikud. Tahaks näha, et mehed naudivad mängimist ning tahavad sama suhtumisega trennis tööd teha ja soovivad mängudes kõiki vastaseid võita.“

Igor Morozovi sõnul oli FC Kuressaarel üldiselt edukas hooaeg ja mida aeg edasi seda lihtsamaks läks ka tal ülesannete poole pealt. „Kui alguses võttis sisseelamine rohkem aega, siis pärast läks selles osas lihtsamaks,“ tõdes abitreener, lisades, et klubi ja meeskond võtsid ta hästi vastu ning kiirelt leiti ühine keel.

Koostöö Roman Kožuhhovskiga kulges Igor Morozovi hinnangul väga heal tasemel. „Me oleme ka koondises koos töötanud, ma juba teadsin tema põhimõtteid ja selle võrra oli lihtsam,“ lausus ta.

„Kõiki asju üritame teha koos. Roman on muidugi väga kogenud, mina treenerina alles algaja. Loomulikult üritas ta mind kõikidesse asjadesse kaasata ja mul oli palju õppida. Mängu analüüsides jagame omi mõtteid, mida paremini teha. Õppisin Romanilt igapäevaselt koos töötades päris palju. Ta selgitab ka miks ta just selliseid otsuseid teeb ja kuidas vajadusel paljudele asjadele kiirelt reageerida.“

Igor Morozov ütles, et Roman Kožuhhovski kõige suurem pluss on usaldus mängijate vastu ja see peegeldub mängijate usalduses tema vastu. „Tööprotsessis leiab Roman meestega alati ühise keele, kommunikatsioon mängijatega on suurepärane ja ta leiab alati nende motiveerimiseks sõnu,“ selgitas ta.

Morozovi hinnangul on meeskonna edu taga ühtsus ja kokkuhoidmine. Meeskonnas on riietusruumis väga hea sisekliima. „Ma arvan, et kõik mängijad toimetavad ühtse rusikana nii väljakul, kui väljaspool väljakut. Mentaalselt on meeskond kõvasti arenenud, poisid tahavad igat mängu võita ja teevad selle nimel tööd ning usuvad protsessi,“ lausus ta.

Peatreener Roman Kožuhhovski sõnul on tal hea meel, et klubi usaldab Igorit ja Igor usaldab klubi. „Tegelikult ei saanud see teisiti ollagi,“ tõdes ta. „Ma ise kutsusin ta endale abiliseks ning esimene aasta koos näitas, et Igor on professionaal, kes võttis klubi vaimsuse omaks ja panustas kirega. On tähtis, et ka meeskond ja klubi inimesed tunnustavad Igori panust.“

Roman Kožuhhovski ütles, et nüüd on ees uued väljakutsed. „Peame veelgi suurema energiaga töötama, sest tuleb raske hooaeg. Igor teab minu põhimõtteid ja mängule lähenemist ning teeme endast olenevalt kõik võimaliku, et meeskond oleks edukas,“ märkis peatreener.