Märten Pajunurm: tuleb investeerida taustajõududesse

2 minuti lugemine

FC Kuressaare Premium liigas viiendale kohale aidanud keskkaitsja Märten Pajunurm sai lõppenud hooajal meeskonna eest täis 201 mängu ja 35 väravat ning ta leiab, et järgmise sammu tegemiseks peab klubi organisatsiooniliselt panustama.

„200 on korralik number ja kui ma poleks vahepeal neli aastat ära olnud oleks ees juba muu saavutus, aga see on ikkagi märkimisväärne ja olen uhke oma tulemuse üle,“ märkis Märten Pajunurm.

Mitu mängu on keskkaitsjal endal ka hästi meelde jäänud. „Teises mängus Kure eest lõin Ajaxi vastu poole väljaku pealt latti ja ise ka tagantjärele imestan, et noore mängijana julgesin selliseid asju ette võtta. Aga kindlasti esimene 1:0 võit Flora üle oli väga äge ja muidugi on märkimisväärne ka sel aastal Levadia alistamine. Nii, et Eestis ei ole ühtegi meeskonda keda me võitnud ei ole,“ lausus Pajunurm.

Märten Pajunurme sõnul on teda FC Kuressaare eest mängimisel aidanud Saaremaa juured. Kui Märteni lapsepõlve suved möödusid Saaremaal sugulaste juures ja siinne elu sai tuttavaks, siis ka meeskonna mängutase oli sobiv ja mõlemad asjaolud määrasid ka tänase mängupaiga valiku.

FC Kuressaare viies koht jalgpalli Premium liigas on väärt saavutus ning Märten Pajunurme hinnangul on meeskonna tänavuse edu taga järjepidev aastate pikkune töö ja ühtne meeskonnavaim.

„Oleme nüüd kolm aastat järjest Romaniga sama asja teinud ja tuumik on samaks jäänud,“ tõdes keskkaitsja, lisades, et iga aastaga on samm edasi tehtud ja lõpuks on see ka väljakul vilja kandnud.

„Nüüd oli meestel juba selline vaimne usk olemas, trennis ja mängus on suhtumine kogu aeg hea olnud ning nüüd saime selle ühtseks rusikaks. Suur töö on selle taga olnud ja see jätkub ka samamoodi.“

Enda panuse kohta ütles Märten Pajunurm, et ta on saanud kogu aeg platsil olla ja meeskonda aidata, aga see on teiste hinnata, kui suur oli tema roll. „Ise ennast vaadates olen rahul, aga enda vanust ja kogemusi vaadates saan tegelikult veel juurde panna,“ märkis ta, lisades, et ootab juba uut hooaega.

Märten Pajunurm on FC Kuressaare meeskonna eest löönud 201 mänguga 35 väravat, millega ta on Sander Lahe (107), Martti Puki (72), Maarek Suursaare (64) ja Dmitri Kulikovi (39) järel viiendal kohal.

„Keskkaitsjana päris korralik tulemus,“ leiab ta. „Eks seal on suur osa penaltitel, aga kindlasti ka palju karistuslööke ja muid ilusaid tabamusi. Kuigi minu põhitöö on väravate kaitsmine, siis väravate löömine on jalgpallis kõige toredam asi üldse. Olen selle üle väga uhke ning loodan seda numbrit veel kasvatada ja äkki saab selles edetabelis isegi natuke veel tõusta.“

Kure peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Märten Pajunurm ei vaja lisakomplimente, sest ta on eeskuju paljudele ja annab meeskonnale enesekindlust. „Märten on näidanud end professionaalina. Mul on hea meel, et meeskonnas on selline mees olemas. Märten võib veel 200 mängu mängida ja tal on kindlasti motivatsiooni jätkata,“ leidis ta.

Samas ei saa FC Kuressaare jääda saavutatuga rahule ja Märten Pajunurme sõnul saab siin kindlasti juurde panna. „Sel hooajal oli võib-olla paar üksikut mängu, kus me kaotasime rohkem kui ühe väravaga ja ei olnud konkurentsis,“ selgitas ta, lisades, et kõikidega suudeti mängida.

„Tuleb investeerida taustajõududesse. Meeskonna mängijate ja treenerite professionaalsus on suurepärane, aga kogu klubi pool tuleb kaasa aidata. Praeguste võimaluste juures oleme isegi maksimumi ületanud, aga tuleb kõiki asju parandada. Mängukorraldus ja vabatahtlikud on tasemel, aga kõik muud asjad on vaja kõvasti edasi arendada.“