Kaili Lilles valmistub koondisega EM-valikmängudeks

< 1 minuti lugemine

Eesti neidude U19 jalgpallikoondis koguneb teisipäeval EM-valikturniiri esimeseks ringiks, mis toimub Bosnia ja Hertsegoviinas. Koondise kutseid said saarlannadest Victoria Vihman (FC Flora), poolkaitsja Helina Tarkmeel (FC Flora), ründajad Kristina Teern (FC Flora) ja Kaili Lilles (FC Kuressaare).

Neidude U19 koondise peatreener Taavi Midenbritt on koondise koosseisu nimetanud 24 noormängijat, kes tulevad kokku kaheksast klubist. Bosnia ja Hertsegoviinas toimuvale B-tugevusgrupi turniirile sõidetakse 20-mängijalises koosseisus, mis selgub 6. oktoobriks.

Eesti koondis läheb turniiril esmalt vastamisi Moldovaga, kellega kohtutakse 8. oktoobril Eesti aja järgi kell 15.30. Turniiri võõrustajaga minnakse vastamisi kolm päeva hiljem, 11. oktoobril samuti kell 15.30. 2023. aasta kevadel toimuvaks teiseks ringiks pääseb A-tugevusgruppi alagrupi võitja.

Koondise peatreeneri Taavi Midenbriti sõnul on vastaseid analüüsitud ning turniiri eesmärgid paika seatud. „Kahest vastasest peaks Bosnia ja Hertsegoviina olema tugevam võistkond, aga Moldova ei ole ka kindlasti lihtne vastane. Täieliku ja kõige värskema ülevaate saame 5. oktoobril, kui vastased omavahel mängivad. Näen, et oleme võistkonnana realistlikult võimelised selle alagrupi võitma. Midagi karta ei ole, peame mängima oma tugevustele ja endasse uskuma. Sellisel juhul on meil olemas võimekus, mis tuleb jalgpalliväljakul ka realiseerida,” rääkis Midenbritt.