Kalju standardid langetasid Kuressaare

2 minuti lugemine

Eesti jalgpallimeistrivõistluste ühele medalipretendendile Nõmme Kalju FC-le koduväljakul tõsise lahingu andnud FC Kuressaarele löödi 0:2 kaotusmängus mõlemad väravad standardolukorrast.

„Sellised väravad lähevad treeneri arvele, sest minu põhimõte on jätkuvalt tsoonikaitse ja selliseks ka praegu jääb,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et nii saab selles olukorras vaadata minu otsa.

„Me mingeid momente muidugi muudame ja lisame ka uusi käike. Aga võib-olla peame mängima nendes olukordades veelgi suurema kontsentratsiooniga, et sellistes olukordades kindlamalt tegutseda.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumise esimene poolaeg oli võimaluste vaene, kuid 42. minutil saatis Vladimir Avilov värava ette tulnud karistuslöögist palli Magnus Karofeldi seljataha.

„Saada selliste tugevate meeskondade vastu riietusruumi värav nõuab treenerilt meestele vastavaid sõnu,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Palju see siiski ei mõjutanud. Me tegime muudatused liinides, lisasime jõudu keskväljale ja rünnakule ning teisel poolajal kindlasti tugevdasime oma mängu.“

Teist poolaega alustasid hoogsamalt külalised ja kahel korral tegi Karofeld ka suurepärased tõrjed. Tasapisi said mängu ka väljakuperemehed, kuid vajalikku teravust ei olnud. Hoopis Avilov lõi 69. minutil oma teise.

Kalju lõpetas vähemuses, sest 80. minutil sai otse punase kaardi Vladislav Veremejev, kes karistusala joonel tõmbas maha Mattias Männilaane. Viimasel oli kohtumise lõpus ka hea võimalus lüüa auvärav, kuid pall tabas Kalju väravalatti.

„Minu hinnangul mängisime täna paremini, aga mis puutub tulemusse, siis sellist vajalikku rütmi ja toonust ei ole,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Meie mängudes oli selline suur paus ja nii ei ole meestel õnnestunud veel vajalikku konditsiooni kätte saada. Näen kaotuse põhjust selles.“

  1. aprillil kell 17.30 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +7, vahelduv pilvisus; kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajad: 0, pole lubatud

FC Kuressaare – Nõmme Kalju FC  0:2 (0:1)

Väravad: 42., 69. Vladimir Avilov

Hoiatused: 29. Aleksandr Kulinitš, 54. Aleksandr Volkov

Eemaldamine: 80. Vladislav Veremejev (Kalju)

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Markus Allast, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Michael Schjönning-Larsen (78. Artjom Jermatšenko), Sander Seeman, Oliver Rass (52. Otto-Robert Lipp; 66. Rauno Tutk), Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varus: Roland Kütt, Rauno Tutk, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Nõmme Kalju FC: Sergei Lepmets, Andri Markovitš, Vladimir Avilov, Vladislav Veremejev, Aleksandr Kulinitš, Mihhail Babitšev, Igor Subbotin, Kaspar Paur (55. Kaarel Usta), Pavel Marin, Alex Matthias Tamm (67. Amir Natho), Aleksandr Volkov (90. Deniss Tjapkin).

Varus: Marko Meerits, Mikk Reintam, Deniss Tjapkin, Amir Natho, Aleksandr Ivanjušin, Kaarel Usta, Mark Edur.

Peakohtunik: Eiko Saar

Abikohtunikud: Silver Kõiv, Aron Härsing

Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja