Otto-Robert Lipu tagasitulek kestis 14 minutit

2 minuti lugemine

Raske põlvevigastusega pea aasta jalgpallist eemal olnud FC Kuressaare ründaja Otto-Robert Lipp jooksis taas väljakule Nõmme Kalju FC vastu 52. minutil, kuid sai mängida vaid 14 minutit, kui vigastatud jalga longates 66. minutil taas pingile läks.

Otto-Robert Lipp oli viimati kõrgliigas väljakul käinud eelmise aasta 2. juunil. Seejärel pidi ta vasaku põlve ristatisideme rebendi tõttu pidama pika pausi. Nüüd oli ta Kuressaare kunstmuruväljakul mängijana mängus tagasi.

Lipp pääses kahel korral Kalju kastis ka löögile, aga ei tabanud korralikult palli. Küll aga näitas oma kiiruslikke omadusi ja avaldas vastase kaitsjatele tõsist survet. Varsti hakkas ta vasakust põlvest kinni võtma ja lonkama ning mäng oli tehtud.

„Tagareie tõmbas kangeks ja ma ei oleks saanud kahjuks jätkata,“ kurtis pisaraid tagasi hoidnud Otto-Robert Lipp vahetult väljaku ääres, kuid ta lisas kiirelt, et põlv on okei. „Ma pole veel võib-olla valmis, aga midagi hullu pole. Olen väga pettunud. Oli hea tunne ja võttis seest kõhedaks. Platsil pidi kohe hakkama tööd tegema.“

Otto-Robert Lipp teadis, et saab mängu juba Kuressaarde sõites, sest rohelise tule oli ta selleks Martin Seemanilt ja peatreenerilt saanud. „Kes see ikka nii kiire mängija pingile jätab,“ lausus ründaja.

„Esimesed minutid pidi juba mängu tegema. Tundsin, et olen valmis, aga tugevaid kiireid samme tehes oli tunda, et vasak jalg ei tööta korralikult ja kõõlus oli veidi kange. Midagi nii hullu kindlasti ei ole ja vaja sellega lihtsalt veidi tööd teha.“

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et kuna tegu on lihase vigastusega, siis on ta eemal 10-14 päeva. „Ma ei arva, et ta tuli tagasi väljakule liiga vara,“ lausus ta. „Me valmistasime Ottot väga kaua ette. Arvan, et põhjus oli külmas ilmas ja tema lihased ei olnud sellistes oludes lihtsalt piisavalt soojad.“

Kožuhhovski sõnul oli samas kohe näha, et Otto tugevdas meeskonna mängu. „Tema kiirus, tema intuitsioon ja ründaja vaist tulid selgelt esile. Seepärast on kahju, et Otto kohe trauma sai. Me ootame teda väga ja tema tagasitulek on meie jaoks oluline sündmus,“ märkis ta.