Kure kaotas Paidele penaltist

2 minuti lugemine

Premium liigas kaotas FC Kuressaare võõrsil võimalustevaeses kohtumises Paide Linnameeskonnale penaltist 0:1.

„Kaotasime penaltist ja siin pole midagi kommenteerida,“ tõdes Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Aga meeskond mängis väga distsiplineeritult, mehed pidasid mänguplaanist kinni ja olen kindel, et hakkame varsti ka punkte võtma.“

Paides mängitud kohtumises oli domineerivamaks pooleks kodumeeskond, kes kontrollis küll rohkem palli, kuid väga ohtlikke momente luua ei suutnud. Kure kaitsjad ja ääred võtsid palli tsenderdamise võimalused korralikult maha ning ohtlikuim ründaja Hannes Anier oli kontrolli all.

Mängusaatus otsustati 39. minutil pärast seda, kui Markus Allast mängis oma karistusalas käega ja kohtunik määras penalti, mille liiga hetke suurim väravakütt Henri Anier ka külmavereliselt realiseeris.

„Vastane domineeris ja omas territoriaalset ülekaalu, kuid mitte sellepärast, et nad olid meist niipalju paremad, vaid me ise lubasime neile seda ja see oli meie taktika,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

Kure üritas kogu mängu vastata teravate vasturünnakutega ja otsis oma võimalust standard olukordadest. Parim võimalus avaneski esimese poolaja keskel nurgalöögi järgses olukorras, kui esmalt tabas Märten Pajunurm värava latti ja siis tõrjusid Paide kaitsjad palli väravajoonelt. Teisel poolajal korralike võimalusi enam ei teenitud.

„Positiivseid momente oli selles kohtumises palju,“ leidis Roman Kožuhhovski. „See kuidas mehed väljakul panustasid, üksteist toetasid ja mänguplaani jälgisid on kiiduväärt ning annab võimaluse liikuda meie eesmärkide poole.“

  1. aprillil kell 13.00 Paide kunstmurustaadionil

Paide Linnameeskond – FC Kuressaare  1:0 (1:0)

Mänguolud: +6, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajad: 0, pole lubatud

Väravad: 39. pen. Henri Anier

Hoiatused: 59. Henri Anier – 39. Markus Allast, 74. Ranon Kriisa, 89. Silver Alex Kelder

Paide Linnameeskond: Mattias Sapp, Hindrek Ojamaa, Martin Kase, Ishaku Konda, Joseph Saliste, Karl Mööl, Kevor Palumets (83. Andre Frolov), Sergei Mošnikov, Hadji Drame (78. Kevin Kauber), Siim Luts (36. Sekou Amadou Camara), Henri Anier.

Varumängijad: Mihkel Aksalu, Kristjan Pelt, Andre Frolov, Sander Sinilaid, Sekou Amadou Camara, Siim Aer, Kevin Kauber.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Markus Allast, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Rasmus Saar (80. Mairo Miil), Sander Seeman, Rauno Tutk (90+3. Artjom Jermatšenko), Silver Alex Kelder, Sander Laht (63. Joonas Soomre), Mattias Männilaan.

Varumängijad: Roland Kütt, Oliver Rass, Joonas Soomre, Mairo Miil, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev.

Peakohtunik: Siim Rinken

Abikohtunikud: Thor Vaas, Egerd Pajustik

Neljas kohtunik: Johann Kuldmäe