Kamraadid tõid Urmas Rajaveri Kuresse tagasi

2 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskonnas 285 liigakohtumist mänginud ja 16 väravat löönud Urmas Rajaver tõmbas kahe aastase pausi järel taas selga kollase särgi ja aitab duublil püstitatud eesmärkidele jõuda.

Esialgu oli Urmas Rajaveril plaan mängida Saaremaa koondisega Uus-Kaledoonia vastu, aga kuna see mäng jäi märtsikuus ära, siis vajadus end liigutada säilis ja nii on mees pärast kahte aastat FC Koses koduklubis tagasi.

„Kuna teised vanemad mängumehed, kellega sai kunagi jalgpalliga alustatud mängivad ka duublis, siis oli see minu puhul mõistlik samm,“ ütles Urmas Rajaver, kes tõi endistest kamraadidest välja Margus Rajaveri, Sander Viira, Mario Pruuli, Rait Hanseni ja Thorwald-Eirik Kaljo.

„Oleme 20 aastat koos mänginud ja teame unepealt, mis keegi väljakul teeb ja milleks võimeline on. On lihtne mängida ja suuri probleeme ei tohiks olla. Samas võiks see olla ka meie noortele motivatsiooniks.“

Noortest meeskonnakaaslastest tõstis Urmas Rajaver esile  Andero Kivi, Kristjan Mooratsi ja veel mõned mängumehed, kes peaks tahtmise korral olema võimelised tegema sammu aste kõrgemale.

Suuri eesmärke Urmas Rajaver endale ei sea ja käib mängudel niipalju, kui elu võimaldab. Koroona kriisi tõttu ei ole ta saanud ka palliga palju treenida, kuid jooksuvorm on seevastu jätkuvalt hea.

Duublile klubi juhtkonna poolt seatud eesmärk tõusta Esiliiga B-sse on Urmas Rajaveri hinnangul mõistlik. „Mingi siht peab olema, muidu pole mõtet,“ leidis kaitsja, kes peab endale laeks siiski teist liigat, sest Esiliiga B tähendab juba kõrgemat taset ja rohkem mänge.

„Samas oleks kõrgemale jõudmine oluline noortele, kuna sellelt tasemelt on lihtsam teha samm Premium liigasse ja meestele, kes esinduses ei ole palju mänguaega saanud oleks see koht, kus end paremasse mänguvormi timmida.“

Treener Jan Važinski ütles, et kindlasti on kasuks Urmas Rajaveri kogemused. „Ta oskab mängida oma positsiooni ja teab kuidas seal tegutseda,“ lausus ta. „Jooksuvorm on tal muidugi head, kuid vaja on teha veel spetsiifilist trenni ja kogeda taas mängusituatsioone, mis vajavad kiiret reageerimist ja kiiret tegutsemist.“