Foto: Catherine Kõrtsmik

Kaotatud avamäng võttis Sörve JK võimaluse

< 1 minuti lugemine

Tallinnas Kalevi spordihallis toimuval traditsioonilisel Aastalõputurniiril oli rong juba läinud, kui Sörve JK mehed oma mängu käima said.

Kolmapäeva pärastlõunast alates oli Kalevi Spordihall II liiga Teise turniiri päralt. Osalenud 16 meeskonda olid jagatud nelja alagruppi ja poolfinaalidesse pääsesid nende võitjad.

C-alagrupis 4 punktiga kolmandaks tulnud Sörve JK alustas kohe Eesti Koondise vastu ja hävis 0:5, millega sisuliselt minetati edasipääsu võimalused. „Turniiri algus oli meie meestele väike ehmatus, kuigi nii kehvad me polnud, kui numbrid näitavad,“ märkis treener Jan Važinski.

„Viimase minuti alguses oli seis veel 0:2, aga siis lasime neil lüüa kolm väravat. Koondise mehed andsid meile õppetunni, kuidas tuleb alati lõpuni mängida.“

Seejärel viigistati Lasnamäe Ajaxiga 0:0 ja võideti Raido Reinsalu väravatest 2:0 Raasiku FC Joker 1993. Važinski sõnul saadi nendes kohtumistes oma mäng juba korralikult käima. „Teeb rõõmu, et suutsime taga nulli hoida. Ajax on saalis tugev ja Raasiku vastu jaksasime domineerida ka siis, kui mängisime lõpus nelja mehega,“ rõõmustas treener, kelle hinnangul mängis meeskond välja keskmise tulemuse hindele 3+.

Turniiri võitis FC Velldoris, kes esimeses poolfinaalis alistas penaltide järel Eesti Koondise ja finaalis 1:0 FC M.C. Tallinna. Kolmandaks tuli Eesti Koondis.

Sörve JK mängis koosseisus: Taavi Azarov, Mait Erlenbach, Theodor Kaljo, Kaarel Mai, Enry Nurmik, Ott Pukk, Raido Reinsalu, Alari Saar, Maarek Suursaar, Jüri Põld, Kristo Kallas ja Sander Seeman.