Alver Kivi

Karl Johan Kastein taasliitus FC Kuressaarega

2 minuti lugemine

2014. aastal FC Kuressaares mänginud hiidlasest poolkaitsja Karl Johan Kastein on meeskonnas tagasi eesmärgiga jõuda koos taas esiliigasse.

„Kuresse kutsus mind meeskonna uus kapten Elari Valmas, kes ütles, et soovib mind meeskonnas näha,“ rääkis Karl Johan Kastein. „Vihjeid selle kohta olin ka teiste meeskonna vanemate liikmete käest kuulnud ja seega oli see variant juba natuke varem õhus. Kure käekäik on mulle alati korda läinud, seega ei pidanud pikalt mõtlema, kas soovin meeskonda aidata.“

Kasteini sõnul soovib ta sel aastal kindlasti anda meeskonna edusse suurema panuse, kui 2014. aastal, olles nüüd kahe aasta võrra vanem ja kogenum. „Kui kaks aastat tagasi olin mina see, kes teistelt mängijatelt iga päevaga midagi juurde õppis, siis seekord tunnen, et soovin ka ise teistele midagi pakkuda ning juurde anda,“ lausus poolkaitsja.

Pärast FC Kuressaarest lahkumist läks Karl Johan Kastein tagasi enda lapsepõlveklubisse FC Nõmme Unitedisse, kus tegi II liigas küllaltki korraliku hooaja. Meeskonnast on selleks hooajaks juba mitmed poisid siirdunud erinevatesse Eesti tippklubidesse.

Karl Johan Kasteini hinnangul on FC Kuressaare meeskonnas toimunud põhiline muutus selles, et kätte on jõudnud aeg, kus noored hakkavad pead tõstma. „Veel kaks aastat tagasi olin mina üks noorematest, praegu on aga mitmed mängijad minust juba 3-4 aastat nooremad,“ rääkis ta, lisades, et tuumik on küll suures osas säilinud, kuid keskmine vanus on läinud madalamaks.

Pühapäeval algavale hooajale vaatab Karl Johan Kastein optimistlikult. „Halliturniiri mängude põhjal võin julgelt väita, et kui meeskond on täies koosseisus, ei ole Esiliiga B-s meile kellestki vastast,“ oli ta enesekindel. „Murekohaks võib aga osutuda see, et kuna oleme amatöörmeeskond, siis ei saa terve hooaeg stabiilselt sama koosseisuga mängida. Seetõttu saab sel hooajal määravaks, kes ning kui jõuliselt tõusevad esile just noorematest mängijatest. Oluline on, et noored astuksid vanematele kandadele ja oleksid võimelised nende saapaid väärikalt täitma. Potentsiaali on selleks kindlasti küllaga, nüüd jääb üle ainult kõva tööd teha.“