Kateriin Pani neli väravat tõid naiskonnale võidu

Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste Esiliigas alistas FC Kuressaare naiskond Kateriin Pani neljast väravast Tallinna FC Flora duubli 4:1.

FC Kuressaare mängiv peatreener Kateriin Pani ütles, et löödud väravad ei ole talle veel kohale jõudnud. „Ei tunne veel, et oleks seda teinud, aga need on löödud naiskonna poolt ja võistkonna kasuks,“ ütles mängu kangelanna.

Kuressaare kesklinna staadionil mängitud kohtumisele tulid külalised vaid kaheksa mängijaga. Sellele vaatamata oli esimesel poolajal päris võrdne mäng ja vaid saarlaste väravavahi Kersti Riili paar head tõrjet päästis kodunaiskonna halvimast.

„See, et nad olid kaheksakesi andis meile rohkem enesekindlust,“ tõdes Kateriin Pani. „Kui oleks olnud võrdsed koosseisud, siis usun, et me poleks peale jäänud. Ei tea, miks nad tulid kaheksakesi, ilmselt alahindasid meid.“

Teisel poolajal sai Kuressaare naiskond mänguohjad enda kätte. Mänguskoori avas Kateriin Pani 53. minutil, kui saatis palli nurgalöögist peaga väravasse. Vaid kuus minutit hiljem realiseeris ta 40 meetrilt karistuslöögi ja pall vuhises lati alla seisuks 2:0. 62. minutil võttis Pani karistusala joonel Flora kaitsjatelt palli, mängis end väravavahiga silmitsi ja lõi kindlalt 3:0.

72. minutil said oma värava kirja ka floralannad, kelle kombinatsiooni algatas saarlanna Liis Lepik. Viimane sõna jäi aga FC Kuressaarele, sest Kateriin Pani lõi 86. minutil nurgalöögist palli neljandat korda väravasse.

„Teisel poolajal meie midagi ei muutnud,“ tunnistas Kateriin Pani. „Sisestasime endale, et ei tohi neile järele anda ja saime hakkama. Peab tunnistama, et 4:1 on päris suur võit.“

Flora vastu mängisid: Kersti Riil, Meril Rannala, Kateriin Pani, Maria Trave, Eva Haavel, Klair Kivi, Marin Aleksejeva, Kelli Sepp, Liisa Mere, Elis Armuand ja Anne-Mai Alas.

Esiliiga põhiturniiri viimase mängu peab naiskond järgmisel pühapäeval võõrsil JK Tallinna Kalevi vastu.