Naiskond viigistas JK Järvega

2 minuti lugemine

Eesti meistrivõistlustel naiste esiliigas viigistas FC Kuressaare naiskond Kohtla-Järve JK Järve naiskonnaga, kes eelmisel aastal oli liiga võitja. Mängu lõpptulemuseks jäi 2:2 viik.

Eelmise omavahelise mängu, mis mängiti Kohtla-Järvel, oli Ida-Virumaa naiskond võitnud 6:1. FC Kuressaare mängis liiga tippu kuuluva naiskonna vastu kui võrdne võrdsega ning see teeb vaid head meelt.

FC Kuressaare alustas koosseisus: väravas Kersti Riil , kaitses Meril Rannala, Kateriin Pani ja Merlin Sarapuu, poolkaitses Eva Haavel, Agnes Äkke, Liisa Mere, Eliise Hoogand ja Mariliis Palu, ründes Anne-Mai Alas ja Maria Pihlak. Varumängijate pingil olid valmis mängu sekkuma Kati Nau ja Kätlin Kask.

Mäng kulges alguses mõlemapoolsete võimalustega. Esimesel poolajal väravaid ei löödud. Paar head võimalust oli Anne-Mai Alasel, kuid veidi jäi veel kogemustest puudu. Igatahes tegi ta jälle suurepärase esituse ning küll need väravadki tulevad. Head mängu tegi ka väravasuul seisnud Kersti Riil.

Teisel poolajal alustasid teravamalt külalised, kuid saarlannade kaitsetalaks kerkinud mängiv treener Kateriin Pani oli oma ülesannete kõrgusel ning lõpetas vastaste rünnakud näiliselt kergelt. Esimese väravani jõudis kodunaiskond ja seda siiski vastaste väikese abiga. Paremalt äärelt tulnud pallile pani vastaste kaitsja “oskuslikult” jala vahele ja nii see pall võrgus oligi.

Peagi oli seis viigiline, kui JK Järve nurgalöögil jäi mängija markeerimata, kes oskuslikult pallile vastu liikudes siseküljega mänguvahendi võrku suunas. Siis oli kord külalistel juhtima minna. Karistuslöök, mis endast ei kujutanud mingit ohtu, kuid siiski väravasse maandus ning kahjuks väravavahi omaväravaks fikseeriti.

Saarlased ei andnud alla ja ühe teenitud karistuslöögi hetkel takistati Eliise Hoogandit karistusalas reeglitevastaselt, mille puhul kohtunik penalti määras. Kateriin Pani lõi palli nii tugevasti ja kindlalt võrku, et vastaste väravavaht ei jõudnud liigutadagi.

Mängu lõpp kujunes närviliseks ning külalised said kohtunikult ka paar kollast kaarti mälestuseks . Kuigi idavirukad oli lõpus domineerivamaks pooleks, jäi seis muutumatuks.

Treener Kateriin Pani jäi oma naiskonnaga väga rahule: “Igati tubli 2:2 viik. Tüdrukud olid väga tublid! Suur kummardus neile.”

Järgmises voorus kohtutakse pühapäeval, 27. juulil koduväljakul Tallinna FC Flora duubelnaiskonnaga.

Kokkuvõte Margus Kuusk