Foto: uefa.com

Keito Liiv ja Ilmar Leimann amatööride koondises

< 1 minuti lugemine

Saaremaa  JK mängijad Keito Liiv ja Ilmar Leimann arvati UEFA Region’s Cup nime kandval Euroopa amatöörjalgpallurite võistlusel Eesti koondisesse.

4.-10. oktoobrini Itaalias Veneto maakonnas peetaval valikturniiril on Eesti vastasteks võõrustajate ning Soome ja Poola amatööride võistkonnad. UEFA Region’s Cupil ei tohi kaasa teha mängijad, kes on kunagi Meistri- või Esiliigas osalenud.

Ilmar Leimann tunnistas, et koondisekutse tuli talle ootamatult, kuid see on positiivne ja tekkinud võimalused tuleb ära kasutada. „Tahaks hästi esineda ja Saaremaa poisse mitte häbisse jätta,“ märkis poolkaitsja.

Ta loodab platsile saada ja korralikult mängida, sest kui kõigil läheb hästi, on ka koondis võidukas.

Ka Keito Liivale tuli võimalus Eesti amatööride koondist esindada ootamatult. „Ma polnud sellisele võimalusele varem üldse mõelnud ja ma ei teadnudki, et Eesti sellistel turniiridel käib,“ lausus ründaja.

„Tahaks, et võistkonnal hästi läheb, aga ma ei tea üldse milline tase seal on. Päris pingipoisiks ei tahaks ka jääda,“ lisas ta.

Region’s Cupile sõitev Eesti esindaja selgub madalamate liigade võistkondadele korraldatava väikeste karikavõistluste tulemusel. Seekord saavutas esikoha HÜJK Emmaste, kes pidi pääsu eest Euroopasse kohtuma mulluse võitja Jõhvi JK Orbiidiga. Viimane aga loobus sellest võimalusest ning nii otsustas Emmaste koos jalgpalliliiduga, et sel korral esindab Eestit 2. ja 3. liiga Lääne tsooni mängijatest koostatud Lääne-Eesti regiooni ühendmeeskond.

Eesti meeskonna peatreeneriks on Gert Olesk.