Kogukonnajuht on Liina Tamm

2 minuti lugemine

Oktoobris käivitunud avalik konkurss jalgpalli Premium liiga klubidele kogukonnajuhtide leidmiseks on edukalt lõppenud ning sõlmitud on lepingud kaheksa klubi kogukonnajuhiga. FC Kuressaares asub ametisse Liina Tamm.

Liina Tamm ise nimetab oma peamisega seoseks jalgpalliga oma noorema venna Sander Lahe, kes mängib FC Kuressaare eest jalgpalli. Tänu temale tunneb ka kaua teisi mängijaid ja on end Kure käekäiguga pikalt kursis hoidnud.

“Tegelikult olen ise ka oma kodukandis Taritus kunagi ammu põgusalt mänginud,” rääkis Liina Tamm. “Meie külla tuli elama üks tore noor pere ja kui meie papa Heino sai teada, et pereisa Raimond oskab jalgpalli mängida, olidki lastele suvised trennid paika pandud. Olid lõbusad suved ja praeguseks on sellest trennist välja kasvanud Rahvaliigas tegusid tegev FC Taritu.”

Liina Tamm on üritanud käia kõikidel FC Kuressaare kodumängudel, ta on olnud kohal pea kõikidel Esiliiga ja Esiliiga B mängudel, nii isiklikku panust on ta juba päris kaua klubi publikunumbritesse pannud.

Küsimusele, kes on lemmikmängija on Liina Tammel vaid üks ja mitte sugugi originaalne vastus – Sander Laht. “Aga päris palju leidsin end see hooaeg kaasa elamas ka Ingmar Krister Paplavskise vingetele tõrjetele,” lausus ta.

Kogukonna juhiks otsustas Liina Tamm kandideerida, kuna lõpuks on võimalus midagi ka reaalselt ära teha. “Kaua ma seal platsi ääres kurvastan, et jälle nii vähe inimesi vaatamas ja kaasa elamas. Väljakutse on väga põnev ja vastutusrikas, aga usun, et Kure poiste toel vägagi tehtav,” oli Liina Tamm kokkuvõttes optimistlik.

Viimase tõuke kandideerimiseks andis Soccerneti saade, kus Narva Transi kogukonnajuht Aleksandr nii entusiastlikult ja kaasahaaravalt oma tööst rääkis. Seepärast ootab Liina Tamm väga koostööd nii teiste kogukonnajuhtidega, kui ka Eesti Jalgapalliliidu ja UEFA-ga.

Liina Tammel sõnul on üks vähese publikuhuvi põhjusi meie heitlik ilm. “Samas, kui rohkem kaasa elada ja mitte niisama kohapeal kükitada, on ka kõige külmem ilm üle elatav.

Kahjuks on siiamaani ka klubipoolne teavitustöö inimressursi puuduse tõttu kesiseks jäänud, inimesed lihtsalt ei teagi, millal staadionile tulla,” tõdes kogukonnajuht.

Nii ongi uues töös eesmärgiks jalgpallikogukonna kasvatamine, kuna hetkel on see meil ikkagi väga väike. Aga kindlasti sooviks Liina Tamm, et ainult kvantiteet ei tõuseks, vaid ka publiku kvaliteet. Ta tahaks näha, et poistele elataks südamest kaasa, et nad saaksid kodupublikult rasketel hetkedel jõudu juurde ja et iga kodumäng oleks vaatamata tulemusele väike jalgpalli pidu.

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL), UEFA ja Premium liiga klubide koostöös toimuva projekti eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ja tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid. Kogukonnajuhid alustavad tööd 1. jaanuarist 2019 ja projekt vältab vähemalt kolm aastat.