Brit Maria Tael/EJL

Liina Tamm osales kogukonnajuhtide koolitusel

< 1 minuti lugemine

Eesti Jalgpalli Liidu poolt ellu kutsutud kogukonnajuhtide projekt töötab täistuuridel, kui Eesti Jalgpalli Liidu, UEFA ja klubide koostööna on kogukonnajuht juba 11 klubis ja nad kogunesid möödunud nädalal Tallinnas. FC Kuressaaret esindas Liina Tamm.

Liigade arendusosakonna juhataja Veiko Soo sõnul oli kogukonnajuhtide kogunemine kohe aasta alguses väga tähtis, et tekitada hea meeskonnatunne, vahetada mõtteid ja rääkida läbi nii tegevuskava kui ka eesmärgid algavaks hooajaks.

„Kahepäevasel seminaril keskenduti UEFA ekspert Mark Bradley juhtimisel mitmetele erinevatele teemadele: klubide identiteet, kogukond ja selle sidumine klubiga, mängupäeva kogemus, selle parandamine ja hindamine. Tänu 2018. aastal läbiviidud pilootprojektile (Tallinna FC Flora, JK Narva Trans, Tartu JK Tammeka) oli väga hea, et uued kogukonnajuhid said juba õppida pilootfaasis osalenud klubidelt, mis on olnud suurimad väljakutsed, mis töötas, mis mitte ning millest peaks alustama,” selgitas Soo.

„Ehitasime seminari üles suuresti rühmatöödele, aruteludele ja näidetele nii meie liigast kui ka mujalt. Lisasime veel erinevaid praktilisi harjutusi eelpool mainitud teemadel ning olen veendunud, et see oli see väga hea algus uuele aastale. Ülimalt hea meel oli näha, et grupp sulandus hästi kokku, ideed ja mõtted lendasid ja ruum pakatas energiast.

Lisaks Mark Bradleyle oleme kaasanud häid eksperte ka Eestist. Viimati jagasid oma kogemusi EJLi rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas ning SPIN-programmist andis ülevaate Keit Fomotškin,” lisas Soo.

EJLi, UEFA ja Premium liiga klubide koostöös toimuva projekti eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ja tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid. Projekt vältab vähemalt kolm aastat.