Alver Kivi

Koondisemäng paneb Sander Viira end vormi ajama

< 1 minuti lugemine

Hooaja rahvaliigas FC Taritu koosseisus mänginud Sander Viira leidis endale järgmiseks aastaks uue väljakutse saada mänguvormi märtsi lõpus Kuressaare linnastaadionil mängitavaks jalgpalli maavõistlusmänguks Saaremaa ja Uus-Kaledoonia koondise vahel.
“See on põnev vastane, lisaks on Saaremaa koondis tore väljakutse, sest kokku ei saada nii tihti,” märkis Sander Viira. “Vastane on meie jaoks väga korraliku tasemega, peame hoolikalt valmistuma ja kõik on võimalik. Kindlasti ei taha ma, et nad mind selles mängus üle jooksma hakkavad.”
Kui seni on Saaremaa koondis saanud mängida Eestis traditsioonilises vastasseisus Hiiumaa vastu ja rahvusvahelisel areenil Saarte mängudel, siis seekordne vastane Uus-Kaledoonia tõstab meie jalgpalli uuele tasemele, sest esmakordselt mängitakse FIFA-sse kuuluva riigiga.
Sander Viira on üsna kindel, et ta saab koondisesse, sest ega Saaremaal vastava tasemega mängumehi palju pole ja noored, kes ta väljakuäärde võiksid jätta peavad esialgu veel selleks trenni tegema. Aga võimalusel on Viira valmis olema ka üks meeskonna liidritest.
Samas ei tea Sander Viira kui palju ta jõuab talvel trenni teha, kuid plaan on kord nädalas harjutada meeskonnaga ja tegeleda individuaalselt füüsilise poolega. “Olen küll aasta eemal olnud, aga see pole nii pikk aeg. Füüsiline vorm tuleb päris kiirelt ja ega tehniline pool pole kusagile kadunud,” leidis ta.
FC Kuressaare esindusmeeskonna eest 301 liigakohtumist pidanud ja 16 väravat löönud Sander Viira Premium liigasse tagasi tulla siiski ei plaani ja ta keskendub teises liigas mängivale duubelmeeskonnale.
“Tean, kui palju aega see tipptasemel mängimine võtab, meeskond hakkab ilmselt olema Tallinnas ja ei taha sekkuda. Muu elu on ka niipalju juba peale tulnud. Aga kui vaja ei välista ma mõnes kohtumises siiski ka esindusmeeskonda aidata,” lausus ta.