Koroona küüsis FC Kuressaare sai avavaatuses väärtusliku võidu

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare pidi Premium liiga esimeses üleminekumängus võõrsil minema Maardu Linnameeskonna vastu koroona küüsis oleva kuue põhimängijata suudeti siiski avavaatus 5:3 võita ja kodusele kordusmängule minnakse oluliste trumpidega.

„Täna mängisime ära esimese poolaja, sest selline vastasseis koosneb kahest mängust,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Seepärast võib öelda, et me võitsime alles avapoolaja. Kokkuvõttes arvan, et me väärisime seda võitu, olime tugevamad ja teravamad, kuid oli periood, kus Maardu haaras initsiatiivi.“

Kohtumine Maardu kunstmurustaadionil algas Kurele edukalt, kui Märten Pajunurme ja Sander Lahe väravatest juhiti juba 11. minutiks 2:0. Tundus, et Kure läheb oma teed ja vormistab kerge võidu. „Alustasime hästi ja seda me ka sihtisime, et võimalikult agressiivselt kohe peale minna ning meil tuli see ka välja,“ lausus Roman Kožuhhovski.

Paraku anti siis initsiatiiv vastasele ja puhkama mindi seisul 2:2. Veelgi hullem, kui 47. minutil jäädi koguni 2:3 kaotusseisu. „Meil oli mõõnale objektiivsed põhjused, sest me istusime nädal aega karantiinis, ei saanud treenida ja valmistuda,“ tõdes Roman Kožuhhovski.

„Seepärast arvan, et mingil hetkel kaotas meeskond kontsentratsiooni ja väljakul tuli tagasilöök. Sellel perioodil sai vastane mängus initsiatiivi ja meil kulus veidi aega, et adopteeruda.“

Peatreeneri sõnul 2:3 kaotusseisus paanikat siiski ei tekkinud ja hoopis oma mängus pandi juurde. „Olime organiseeritumad, distsiplineeritumad ja olime meeskond, kes ei saanud seda kohtumist kaotada,“ leidis Roman Kožuhhovski.

Nii lõi Sören Kaldma 61. minutil 3:3, 64. Michael Schjönning-Larsen 4:3 ja 81. Rasmus Saar 5:3.

„Me oleme läbi hooaja igas mängus lõpuni võidelnud ja sellega oleme ka silma paistnud, sest meie meeskonnal ja klubil pole ühtegi mängu, kus me ei anna maksimumi,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

Pühapäeval Kuressaares mängitavas korduskohtumises on Kurel kahe väravaline edu ja nüüd tuleb peatreeneri hinnangul eeskätt füüsiliselt taastuda. Samas ei arvesta ta võimalike lisajõududega ja ilmselt tuleb samas koosseisus jätkata.

„Korduskohtumisele läheme nii, et midagi ei ole veel tehtud ja peame panustama maksimaalselt, et edu saavutada,“ märkis Roman Kožuhhovski, lisades, et peamine eesmärk on jääda Premium liigasse püsima.

  1. detsembril kell 18.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond – FC Kuressaare 3:5 (2:2)

Mänguolud: -5, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 148

Väravad: 23. Anton Aristov, 45. Maksim Krivošein, 47. Ilja Zelentsov – 8. Märten Pajunurm, 11. Sander Laht, 61. Sören Kaldma, 64. Michael Schjönning-Larsen, 81. Rasmus Saar

Hoiatused: 39. Maksim Krivošein, 58. Deniss Maksimenko, 84. Vadim Mihhailov – 24. Mattias Männilaan, 34. Märten Pajunurm, 63. Roman Kožuhhovski (treener), 89. Silver Alex Kelder

Maardu Linnameeskond: Ilja Kassjantšuk, Maksim Krivošein (46. Timur Bulavkin), Deniss Kovtun, Anton Aristov (71. Stansilav Tsõmbaljuk), Deniss Maksimenko, Klimenti Boldõrev, Vladislav Ogorodnik, Vadim Mihhailov, Ilja Zelentsov, Vadim Aksjonov, Vitali Gussev.

Varumängijad: Timur Bulavkin, Erik Grigorjev, Jaroslav Dmitrijev, Stanislav Tsõmbaljuk.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Sören Kaldma, Märten Pajunurm, Tanel Neubauer, Oliver Rass, Elari Valmas, Sander Laht (90+1. Sten Penzev), Silver Alex Kelder, Rasmus Saar, Mattias Männilaan.

Varumängijad: Roland Kütt, Sten Penzev.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Sander Saga, Marto Kiisk

Neljas kohtunik: Robert Lauri