Kristen Lapa tõrjus end liiga parimate hulka

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare väravavahil Kristen Lapal oli seoses teenistusega kaitseväes vähe võimalusi treenida kuulub ta oma tõrjeprotsentideltPremium liiga paremate hulka.

„Minu jaoks isiklikult on Kristen üks paremaid väravavahte liigas ja seda räägib ka statistika,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Kristen oli kaitseväes ja oli liigas ainuke väravavaht, kes ei teinud kogu treeningprotsessi kaasa ja praktiliselt ei saanud ta treeningutel osaleda.“

Roman Kožuhhovski lisas, et muidugi väärivad tunnustust ka Matvei Igonen, Karl Andre Valner ja Mihkel Aksalu, kuid Kristen Lapa mängis oma kohtumised väga kõrgel tasemel. „Suurima hea meelega sooviksin temaga jätkata, et meil oleks meeskonnas kaks suurepärast väravavahti Lapa ja Karofeld,“ märkis peatreener.

Premium liigas tegi lõppenud hooajal kõige enam nullimänge – 15 Matvei Igonen (FC Flora). Karl Andre Vallneril  (FCI Levadia) oli see number 11, Mihkel Aksalul (Paide Linnameeskond) 8, Ivans Baturins (Legion) 7 ja Kristen Lapal 6.

Sisse lastud väravaid 90 mänguminuti kohta (arvestatud väravavahte, kes mänginud vähemalt 900 minutit ehk 10 mängu) oli edukaim 0,79-ga Matvei Igonen. Talle järgnesid Mihkel Aksalu 1,15 ja Kristen Lapa 1,19-ga.

Nullimängud (arvestatud vaid kohtumisi, kus väravavaht on mänginud algusest lõpuni. 15/28 (54%) Matvei Igonen, 11/30 (37%) Karl Andre Vallner, 8/27 (30%) Mihkel Aksalu, 7/30 (23%) Ivans Baturins ja 6/16 (38%) Kristen Lapa.

„Eks see hooaeg seoses kaitseväega minu jaoks segane oli ja alguses oli väga keeruline end käima saada,“ märkis Kristen Lapa. „Aga eks ta üks suur proovikivi oli, sest ma ei saanud endast sada protsenti anda, kuna olin vahel mitu nädalat eemal. Mängutahe Premium liigas oli suur ja tahtejõu pealt püüdsin võtta maksimumi.“

Kristen Lapa sõnul jääb ta hooajast väga rahule just tiimiga. „Kui ma Kuresse läksin, siis öeldi, et saan hakata ainult tõrjuma ja eks seda tööd oli ka,“ rääkis väravavaht. „Aga kokkuvõttes oli kõik üllatavalt positiivne, just see kambavaim ja väga motiveeriv peatreener. Poleks kohe kuidagi osanud sellist õhkkonda oodata.“

Kuna Kristen Lapa oli FC Kuressaares laenul FC Florast, siis nüüd läheb väravavaht oma meeskonna juurde tagasi. „Raske öelda, mis saama hakkab ja seda näitab aega,“ jäi ta oma tulevikuplaanidest rääkides tagasihoidlikuks.