Märten Pajunurm: tegin oma parima hooaja

2 minuti lugemine

FC Kuressaare kaitseliini kindel tugisammas ja meeskonna üks vaimseid liidreid Märten Pajunurm tegi Premium liigas põhikoosseisus kaasa kõigis 30 mängus kõik minutid ning lõi 9 väravat neist 7 penaltist. Tegu on saavutusega, mida keeruline korrata.

„Üldiselt oli hooaeg päris hea,“ tõdes 28-aastane Märten Pajunurm, lisades, et algus oli koos meeskonnaga veidi raske, aga kui ennast käima saadi läks juba väga hästi. „Meeldib see, et koos Ranon Kriisaga mängisime kaasa kõik minutid ja see ei ole päris tavaline. Tervis pidas vastu ja kollaseid kaarte oli ka vaid kolm ning neistki olid paar veel valed. Aga üldiselt panime kogu meeskonnana distsipliinis juurde.“

Hooaja kokkuvõttes Premium liigas saavutatud seitsmes koht on Kure läbi aegade parim saavutus kümne meeskonnaga meistrivõistlustel. Lisaks sellele, et mängus pandi juurde võeti ka paar magusat skalpi.

„Kõige enam meeldib see, et tegime kogu meeskonnana sammu edasi,“ lausus Sander Seemani puudumisel ka kaptenipaela kandnud Märten Pajunurm. „Võõrsil saadud 3:0 võit Kalju üle ja kodune 1:0 võit meilt ainsa kaotuse saanud Flora vastu on väga ägedad saavutused. Kindlasti on positiivne ka see, et lasime endale varasemaga võrreldes palju vähem väravaid lüüa.“

Isiklikus plaanis tundis Pajunurm, et ta tegi oma karjääri parima hooaja. „Arenesin nii psühholoogiliselt kui füüsiliselt, kus tegin individuaalselt trenni juurde. Kokkuvõttes tundsin et mängisin paremini, kui kunagi varem,“ märkis meeskonna kasuks 23 protsenti väravatest löönud keskkaitsja, kusjuures 7 penaltist realiseeris Pajunurm 7.

Hooajast jääb ainsana pisut Märten Pajunurme hinge närima see, et meeskond ei suutnud lõpuks käeulatuses olnud kuuendat kohta ära võtta, kuid kokkuvõttes ei ole tal midagi sellist mida miinuspoolelt esile tuua või kahetsema jääda.

Kolme viimase hooajaga on Märten Pajunurm mänginud end kindlasti Kuressaare liidriks. Lisaks kindlale tegutsemisele kaitses on ta olnud eksimatu penaltipunktis, pannud juurde pika söödu andmisel ja võtnud enda kanda ühe meeskonna vaimse juhi rolli.

Kui Märten Pajunurme hinnangul on meeskonnal veel palju juurde panna, siis arenguvõimalusi näeb ta ka endal. „Kindlasti on vaja veel vaimselt tugevamaks saada. Motivatsioon on väga kõrgel, et sammu edasi teha ja vaikselt hakkan juba uut hooaega ootama,“ oli Märten Pajunurm täis teotahet.

Peatreener Roman Kožuhhovski jagas oma keskkaitsjale tunnustust ja ütles, et Märten Pajunurm tegi kindlasti oma karjääri parima hooaja. „Märten suhtub austusega meeskonda ja töötab meeskonna kasuks,“ lausus ta. „Märten on igati professionaalne ja eeskuju ning väärib liiga parimate kaitsjate hulka kuulumist. Kindlasti on ta liider, klubile lojaalne ja soovin temaga sada protsenti jätkata.“