Roman Kožuhhovski tõstis FC Kuressaare uuele tasemele

2 minuti lugemine

Lõppenud jalgpalli Premium liigas mängis FC Kuressaare end kümneliikmelise kõrgliiga ajaloos oma parima seitsmenda kohani. Edu üheks peaarhitektiks loetakse peatreener Roman Kožuhhovskit.

„Mulle on selline hinnang suur au, aga mul on ise endale keeruline hinnet panna ja seda peavad otsustama ikkagi teised,“ lausus Roman Kožuhhovski. „See on tegelikult kõigi klubiga seotud inimeste teene. Teeme suurt tööd suure energiaga ja eeskätt muutsime klubis valitsevat atmosfääri. Minu põhimõte on kaasata kõik töötama maksimaalsele tulemusele, nii ka töötasime ja oleme olnud edukad.“

Meeskonna kapten Sander Seeman ütles, et kindlasti on Roman Kožuhhovski panus suur ja tööd mida ta on teinud ei saa kohe kuidagi alahinnata. „Kuigi siin Laht (Sander) ja Tutk (Rauno) on trennides abiks, siis sellist klassikalist abitreenerit tal ka ju kõrval e ole ning palju on tulnud üksi panustada,“ lausus poolkaitsja.

Seemani sõnul on Kure mäng Kožuhhovski käe all muutunud agressiivsemaks. „Kui varasemalt andsime vastasele tema väljakupoolel palju mänguruumi, siis nüüd üritame ise kõrge pressinguga neid surve alla panna ja sealt kiirete rünnakutega eesmärgile jõuda,“ rääkis kapten.

Ka kaitsja Rasmus Saar ütles, et Roman Kožuhhovski panus on väga suur. „Roman usaldas mängijaid ja mängijad usaldasid teda,“ lausus ta, lisades, et mehed uskusid portsessi ja kui  hooaja algul tulid ainult kaotused, siis ta sisendas mängijatesse, et hakkavad ka võidud tulema.

„Suurt midagi ta muutnud ei ole, küll aga on teinud tööd mentaalse poolega. Treeningutel tuleb panna täiega ja mitte alla anda. Kindlasti on oma osa ka täiendustel ja pikal pingil. Kui eelmisel aastal kippus kahe kolme põhimängija väljalangemisel ka mäng lagunema, siis tänavu oli pingilt mehi võtta, kes korralikult oma koha välja mängisid. Kõik said hakkama ja konkurents oli kõvem.“

Hooaega alustas FC Kuressaare viie järjestikuse kaotusega ja augustis oldi liigas viimasel kohal, kuigi mängupilt lubas enamat. Roman Kožuhhovski aga järgis enda põhimõtteid sisendades paremat tulevikku nii meeskonnale, kui klubi liikmetele.

Sihikindlus kandis aga lõpuks ka vilja, meeskond ei kaotanud usku peatreeneri mänguplaani ja võidud hakkasid tulema. Sissejuhatuseks alistati üheksa-aastase põua järel meistermeeskond FC Flora ja lähikonkurent Pärnu Vaprus purustati koguni 6:0.

Kirsiks tordil oli võõrsil 3:0 Nõmme Kalju alistamine ja A.Le Coq Arenal Flora vastu 0:2 kaotusseisust väljamängitud 2:2 viik. Kui hooaja esimese 15 mänguga koguti 10 punkti, siis viimase 15 mänguga 24 punkti. Ajaloolised on saavutatud 10 võitu, löödud 39 väravat ja väravate vahe 39:47.

„Romani tugevuseks ja edu võtmeks on eelkõige suhtlemine ja motiveerimisoskus,“ tõdes Sander Seeman. „Tal on õigel ajal õiges kohas õiged sõnumid, millest kõik ka aru saavad. Rääkida võib ju igasuguseid asju, aga tema oskab sõnumid ka mängijateni viia. Samas ükski inimene pole ideaalne ning eks ta teab ise, kus juurde panna ja mina ei hakkaks seda siin niipalju välja tooma.“

Rasmus Saare hinnangul võib Roman Kožuhhovski tugevuseks pidada seda, et ta tunneb ära olukorra, kui on vaja meeskonda putitada. „Kui meil tuli mitu võitu järjest, siis võib-olla mõned mehed hakkasid selle peale trennis kergemalt võtma. Ta oskas õigel ajal tõmmata pidurit, et mehed liialt pilvedesse ei tõuseks,“ märkis äärekaitsja, lisades, et eks Kožuhhovskil tuli vahel ette ka taktikalisi altminekuid ja ebaõnnestunud vahetusi, aga seda juhtub kõigiga.