Loobumisplaane mõlgutanud Silver Alex Kelder tahaks jätkata Kures

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare poolkaitsjal Silver Alex Kelderil on tulevikuks erinevaid plaane sooviks ta ka järgmisel aastal meeskonnas jätkata.

„Mingil hetkel oli plaan loobuda,“ tunnistas Silver Alex Kelder. „Mul on ka pakkumisi välismaalt ja võimalus seiklema minna. Jalgpallis on palju võitlust. Nii tahaks just vaimse poole pealt midagi uut, ehk siis minna välismaale, õppida ja seigelda. Aga hea meelega jätkaks Kures.“

26-aastase Silver Alex Kelderi sõnul on ta juba korra loobunud, Uus-Meremaal olles oli ta kuus kuud jalgpallist eemal ja seepärast oli tal ala juurde tagasi tulla väga raske. „Samas ei ole ma oma otsustega kiirustanud,“ lausus poolkaitsja.

Tänavune hooaeg oli Silver Alex Kelderile kokkuvõttes edukas. Kelder osales hooaja jooksul 640-s kahevõitluses, mis on Premium liiga parim näitaja. Poolkaitsja on esikohal ka 345 võidetud duelliga.

„Kindlasti minu parim hooaeg,“ lausus Kelder, kellele teeb samas rõõmu ka mänguline areng. „Olen rahul võidetud duellidega, jõudsin õigel ajal olukordadesse ja kollaseid kaarte oli ka kokkuvõttes mullusest vähem.“

Silver Alex Kelderi sõnul on vahel vaja kaarte meeskonna nimel võtta, teinekord tulevad need emotsiooni pealt. „Annan sellega meeskonnale füüsilist energiat ja kui vastane mängib väljakul agressiivselt, siis on vaja ennast kehtestada,“ leidis ta.

Agressiivne mäng toob aga tihti kaasa palju kollaseid kaarte ja ka väljakult eemaldamisi. Tänavu jäi tema arvele 7 kollast- ja 2 punast kaarti. Rahul ei ole Silver Alex Kelder just kahe punase kaardiga. Neist esimese teenis ta esimeses kohtumises Viljandi Tulevikuga, kui Kure juhtis kodus 1:0, kuid kaotas mängu 2:3. „Minu pärast jäi meeskond siis 3 punktist ilma,“ märkis ta.

Oma plussideks peab poolkaitsja aga siiski just agressiivsust ja kompromissitust, õhuvõitlust ja täpseid pikki sööte ning positiivse emotsiooni hoidmist nii väljakul, kui riietusruumis. Juurde tuleks panna aga palliga mängus, palliga otsuste langetamises ja kaasmängijatele info andmises.

Kure peatreeneri Roman Kožuhhovski hinnangul on Silver Alex Kelder mängija, kes peab panema rohkem rõhku oma tugevustele ja selle pealt saab ta edasi minna. „Silver on tubli duellide võitmisel ja üks paremaid peaga mängus, kuid mõlemas elemendis saab juurde panna,“ leidis ta. „Lisaks on positiivne, et saame teda väljakul kasutada erinevatel positsioonidel. Olen teda usaldanud ja meeskond on teda palju aidanud.“

Roman Kožuhhovski sõnul tuleb tal Silver Alex Kelderiga meeskonnas jätkamise osas vestlus maha pidada. „Ta peab aru saama, et erinevates olukordades ja momentides on vaja maksimaalset distsipliini. Räägime ja siis otsustame,“ rääkis peatreener.